• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Korčok už vyzbieral 250-tisíc eur na kampaň, je v polovici zákonného limitu

Korčok už vyzbieral 250-tisíc eur na kampaň, je v polovici zákonného limitu

Darcom sa poďakoval na sociálnej sieti.

7.12.2023 (SITA.sk) - Občiansky kandidát na prezidenta Ivan Korčok už vyzbieral 250-tisíc eur na kampaň, čo zároveň predstavuje 50 percent zákonného limitu výdavkov.

Darcom, ktorí na transparentný účet Korčokovi prispeli, sa „dvestopäťdesiattisíckrát" poďakoval na sociálnej sieti.

Korčok už vyzbieral 250-tisíc eur na kampaň, je v polovici zákonného limitu

Korčok zdôrazňuje dôležitosť dodržiavania princípov právneho štátu, potrebujeme kritického a spravodlivého prezidenta

Základnom modernej a úspešnej krajiny je dodržiavanie princípov právneho štátu. Uviedol to občiansky kandidát na prezidenta Ivan Korčok vo svojom druhom prejave k obsahovému zameraniu svojej kandidatúry, v rámci ktorého predstavil svoju víziu úlohy prezidenta v domácej politike a zároveň zdôraznil potrebu dodržiavania princípov právneho štátu.

Právny štát a spravodlivosť, modernizácia a dobudovanie štátu, v ktorom sa bude ľuďom žiť lepšie, zahraničná politika, ktorá nás nedovedie do suverénnej a hrdej bezvýznamnosti a politická rovnováha, aby úrad prezidenta nebol len hlasom vlády a jednej strany. Toto je moja ponuka pre výkon úradu prezidenta,“ vyhlásil Korčok.

Vzdialení liberálnej demokracii

Podľa jeho slov teraz ide o to, ako a či sa štát a politika vôbec vysporiada so zneužitím moci, alebo sa z toho stane balvan, ktorý budeme navždy tlačiť pred sebou. Kroky a systémové zmeny v oblasti spravodlivosti o tom veľa napovedia už v nasledujúcich dňoch.

Je každým dňom jasnejšie, že Slovensku vládne reprezentácia, ktorá je inšpirovaná spôsobmi vládnutia, ktoré sú vzdialené liberálnej demokracii,“ upozornil kandidát na prezidenta.

Dobudovanie nášho štátu

Covidová pandémia a vojna Ukrajine v plnej nahote nastavili zrkadlo fungovaniu štátu. Preto sa chce v prezidentskom úrade Korčok sústrediť na dobudovanie nášho štátu. Podľa neho nie je akceptovateľné, že doteraz nemáme komplexný audit fungovania štátu a bez potrebných zmien sme pri ďalšej pandémii odsúdení na to, aby sme trápenie štátu a občanov prežili odznova.

Chcem byť prezidentom, ktorý bude propagátorom modernizácie krajiny, aby sme prekonali stagnáciu až úpadok. Sľubujem, že budem podporovať vládu v rozhodnutiach, aby sa to podarilo a viem sa postaviť za politicky ťažké a dočasne možno aj nepopulárne rozhodnutia tak, aby im verejnosť porozumela,“ prisľúbil.

Podpora samospráv

Svoju úlohu vidí tiež v podpore postavenia samospráv. Chce, aby predstavitelia krajov, miest a obcí dostali primeranú politickú a legislatívnu váhu pri rokovaní o návrhoch zákonov.


Kandidujem s presvedčením, že potrebujeme nájsť nové myšlienky pre dobudovanie súdržného štátu, čo sa bez výraznejšej účasti samospráv nedá,“ zdôraznil Korčok.

Kritický a spravodlivý prezident

Vo svojom vystúpení vyzdvihol aj dôležitosť politickej rovnováhy. Slovensko podľa neho potrebuje prezidenta, ktorý sa pozrie na prijímané zákony a riadny chod ústavných orgánov nielen optikou vlády a vládnej väčšiny.


Potrebujeme prezidenta, ktorý bude suverénny a bude vedieť byť kritický a spravodlivý zároveň,“ uzavrel Korčok.

Ivan Korčok kandiduje ako občiansky kandidát. V utorok v relácii TV Markíza Na telo PLUS uviedol, že ak by sa ho rozhodli strany Progresívne Slovensko a Sloboda a Solidarita podporiť, bude im za to vďačný. „Keď sa rozhodnú a štruktúry im to schvália, bude to fajn. V tejto chvíli sa spolieham sám na seba,“ povedal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie