• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Korčok odmietol Matovičove fauly na Pellegriniho, šéf Hlasu mu v prezidentskom dueli kládol vinu za stav krajiny (foto)

Korčok odmietol Matovičove fauly na Pellegriniho, šéf Hlasu mu v prezidentskom dueli kládol vinu za stav krajiny (foto)

Pellegrini je podľa Korčoka schopný pre podporu, ktorú chce získať od Štefana Harabina a Andreja Danka, prijať aj veci, ktoré z ich úst zaznievajú.

3.4.2024 (SITA.sk) - Korčok si váži podporu hnutia Slovensko, odmieta však útoky, ktoré zazneli zo strany predsedu hnutia Igora Matoviča smerom k Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD).

Uviedol to občiansky kandidát na prezidenta Ivan Korčok v prezidentskom dueli RTVS.

Uvedomujú si, o čo ide

Ako Korčok zdôraznil, váži si, že bolo odporúčané voličom hnutia Slovensko, aby ho podporili v druhom kole prezidentských volieb.

„Vážim si to z dôvodu, že aj oni si uvedomujú, o čo ide v týchto prezidentských voľbách a vedia veľmi dobre, že rozhodnú o tom, či bude v Prezidentskom paláci niekto, kto bude plniť príkazy súčasného predsedu vlády," vyhlásil Korčok s tým, že si váži podporu všetkých strán, ktoré mu ju dali, pretože u týchto strán je zrejmé, že im záleží na budúcnosti Slovenska.

„Na rozdiel od koaličných strán vedia, čo je to právny štát, vedia, že tu ide o demokraciu, vedia, kde Slovensko patrí," uviedol Korčok.

Kto môže rozkývať vládu

Dodal, že Pellegrini je schopný pre podporu, ktorú chce získať od Štefana Harabina a Andreja Danka (SNS), prijať aj veci, ktoré z úst Danka a Harabina zaznievajú. Ide podľa neho len o to, aby sa Pellegriniho prípadným zvolením nerozkývala vláda.

"Ja vládu nerozkývem, keď sa stanem prezidentom. Rozkývete ju vy a z toho je nervózny aj Danko aj ostatní koaliční partneri," odkázal Korčok Pellegrinimu.

„Som občiansky kandidát, kvôli mne nebolo nutné organizovať koaličné rady tak, ako to je dnes. Na koaličných radách bolo pravdepodobne témou to, akým spôsobom bude Pellegrini garantovať, že bude chrániť vládu," uzavrel Korčok.

Korčok bol 27 rokov diplomatom

Peter Pellegrini v prezidentskom dueli na RTVS uviedol, že Ivan Korčok nesie väčšiu vinu a zodpovednosť za to, v akom stave sa nachádza Slovensko. Svoje tvrdenie argumentoval tým, že občiansky kandidát na prezidenta Korčok je vo výkonných funkciách dlhšie ako on.

„Korčok bol ministrom v tom najhoršom období, keď sme mali najnedôveryhodnejšiu vládu, ktorá terorizovala ľudí, spôsobila marazmus a úpadok, z ktorého sa budeme dostávať ešte veľmi veľa rokov," vyhlásil Pellegrini s tým, že on by nikdy nemohol slúžiť raz ľavici, raz pravici, raz liberálom a raz progresívcom. „Ja som vlastenec a sociálny demokrat a nikdy iný nebudem," dodal Pellegrini.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Diskusia kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky (fotografie)

Korčok sa ohradil, že Pellegrini vytvára veľmi pokrivenú fikciu, keď tvrdí, že bol 30 rokov v politike. „Ja som nebol 30 rokov v politike. Ja som bol 27 rokov v diplomatickej službe SR. Slúžil som SR, áno, za všetkých vlád. Tie vlády boli zvolené. Ja sa podpisujem pod všetko, čo som robil a moja vizitka ako diplomata je, že som viedol rokovania o vstupe do NATO a EÚ," uviedol Korčok s tým, že Pellegrini si 20. výročie vstupu SR do NATO ani nevšimol.

Pellegrini nechal zbúrať Rázsochy

Ako Korčok ďalej uviedol, Pellegrini bol predsedom vlády a v rukách mal najkľúčovejšie rezorty ako zdravotníctvo či školstvo, pre ktoré ľudia utekajú preč zo Slovenska.

Korčok v diskusii kritizoval Pellegriniho aj za to, že nechal ako premiér zbúrať nemocnicu Rázsochy. Pellegrini vysvetlil, že po sebe zanechal čistý pozemok s rozbehnutým verejným obstarávaním, no ďalšia vláda s tým za tri roky nič nespravila.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie