• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Konkurenčné strany v bulharskom parlamente sa konečne dohodli na koaličnej vláde, post premiéra si budú striedať

Konkurenčné strany v bulharskom parlamente sa konečne dohodli na koaličnej vláde, post premiéra si budú striedať

Strany dosiahli dohodu o vytvorení koaličnej vlády s rotujúcim predsedníctvom, ktorej cieľom je ukončiť politickú krízu v krajine.

22.5.2023 (SITA.sk) - Lídri dvoch hlavných konkurenčných politických strán v Bulharsku v pondelok dosiahli dohodu o vytvorení koaličnej vlády s rotujúcim predsedníctvom, ktorej cieľom je ukončiť politickú krízu v krajine.

Stredopravá strana GERB, ktorá vyhrala aprílové voľby, sa bude o post premiéra striedať s reformistickou koalíciou vedenou stranou Pokračujeme v zmene. Obe strany budú mať najvyšší post na deväť mesiacov.

Prvým premiérom bude dezignovaný líder reformistickej koalície Nikolaj Denkov a jeho vicepremiérkou a ministerkou zahraničia bude niekdajšia eurokomisárka Marija Gabrielová za GERB. Potom si pozície vymenia. „Situácia je mimoriadne náročná. Po piatich voľbách v rade máme problém vytvoriť normálny kabinet a je tu naozajstné riziko ďalších volieb bez jasného výsledku,“ vyjadril sa Denkov.

Gabrielová poznamenala, že dohoda potrebuje podporu oboch ich poslaneckých klubov. Koaličnú vládu musí schváliť 240-členný parlament, kde skupiny majú dovedna 133 kresiel. Strany uviedli, že sa budú snažiť dať dohromady ústavnú väčšinu dvoch tretín parlamentných kresiel s cieľom presadiť komplexnú reformu súdnictva, splniť všetky požiadavky na členstvo v bezvízovom schengenskom priestore , ako aj včasné prijatie eura.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie