• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Konanie Ruska je podľa Zelenského hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región (video)

Konanie Ruska je podľa Zelenského hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región (video)

V pondelok Rusko na Ukrajinu vystrelilo 70 rakiet.

6.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina prechádza k núdzovým odstávkam elektriny, aby po pondelkových ruských útokoch stabilizovala svoju energetickú sieť.

Rakety zasiahli mnohé oblasti

Vo svojom videoodkaze to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého raketové údery zasiahli mnohé oblasti na Ukrajine a úrady varovali, že zhruba polovica Kyjevskej oblasti zostane v nadchádzajúcich dňoch bez elektriny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Úrady podľa neho robia všetko, čo môžu, aby obnovili stabilitu. Zároveň poukázal na to, že postihnuté sú aj dodávky elektriny do Moldavska, čo dokazuje, že konanie Ruska „je hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región", informuje spravodajský portál BBC.

Útoky na energetickú infraštruktúru

Aj cez noc ďalšie rakety zasiahli kritickú infraštruktúru a obytné domy pri meste Záporožie, uviedli regionálni predstavitelia s tým, že nehlásia obete. Pondelkové údery neprežili štyria ľudia.

Zelenskyj tiež povedal, že v pondelok Rusko na Ukrajinu vystrelilo 70 rakiet a väčšinu z nich zostrelili. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že „pri masívnom údere s vysoko presnými zbraňami" zasiahlo všetkých 17 zamýšľaných cieľov.

Rusko útočí na energetickú infraštruktúru od októbra po tom, čo vo vojne na Ukrajine utrpelo ťažké neúspechy. Pondelkové údery boli ôsmy veľký raketový útok za osem týždňov. Že Rusko zaútočí, sa predpokladalo niekoľko dní.

Napokon tak Moskva spravila niekoľko hodín po sérii výbuchov a dvoch vojenských leteckých základniach v Rusku, ktoré pripisujú Ukrajine. Traja vojaci podľa ruského ministerstva pri výbuchoch zomreli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie