• Dnes je: Nedeľa 01. októbra 2023 meniny má Arnold

Komunálna poisťovňa sa podieľa na lepšom živote v mestách a obciach

Komunálna poisťovňa sa podieľa na lepšom živote v mestách a obciach

KOMUNÁLNA poisťovňa je tradičným partnerom slovenských miest a obcí nielen v oblasti poistenia, ale aj podpory životu v komunitách.

11.10.2022 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť prispela sumou 12-tisíc eur na program Nadácie pre deti Slovenska, vďaka ktorému môžu mladí ľudia zlepšiť miesto, v ktorom žijú. Zamestnanci poisťovne sa tiež pravidelne zúčastňujú na dobrovoľníckych aktivitách v regiónoch naprieč celým Slovenskom.

KOMUNÁLNA poisťovňa sa v tomto roku zapojila do druhého ročníka programu Nadácie pre deti Slovenska – Spojme hlavy, v rámci ktorého finančne podporila realizáciu 20 nových projektov. Vymysleli a zrealizujú ich mladí ľudia z rôznych obcí Slovenska, ktorí citlivo vnímajú potreby vo svojich komunitách a majú chuť tvoriť a pomáhať. Nápady, ktoré majú pozitívny vplyv na obyvateľov mesta, obce alebo životné prostredie, ocenila KOMUNÁLNA poisťovňa ako jeden z partnerov programu sumou 12-tisíc eur. "Radi podporujeme projekty, ktoré majú zmysel. Na tomto programe si najviac ceníme to, že dáva priestor novej generácii mladých občianskych aktivistov, ktorým záleží na mieste, v ktorom žijú," hovorí Slávka Miklošová, predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Do programu Spojme hlavy sa celkovo zapojilo 23 mladých komunitných lídrov, ktorí na realizáciu vlastných komunitných projektov získali finančnú podporu 500 eur. Pod záštitou mentorov absolvovali ročný vzdelávací program zameraný na rozvoj líderských zručností, prácu so samosprávou a tvorbu a implementáciu projektov. "V druhom ročníku dominovali témy projektov z oblasti kultúry, vzdelávania, revitalizácie verejných priestorov, životného prostredia, či podpory komunitných aktivít. Zároveň sa pracovalo aj v online priestore, a to napr. prostredníctvom vzdelávacieho livestreamu či na tvorbe informačného portálu pre stredoškolákov," pokračuje Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska.

KOMUNÁLNA poisťovňa sa zároveň angažuje v slovenských regiónoch aj prostredníctvom podpory rôznych podujatí či zveľaďovania verejných priestorov. "Naša spoločnosť každoročne podporí desiatky kultúrnych, športových a spoločenských aktivít, ktoré zástupcovia miest a obcí organizujú pre svoje komunity. Zároveň sa snažíme pomáhať aj inak ako od stola. Aj preto sa naši zamestnanci už piaty rok v rámci dobrovoľníckych aktivít zapájajú do úprav vonkajších priestranstiev v obciach a materských školách, ktorých zriaďovateľom sú samosprávy," uzatvára S. Miklošová.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Výsledok nad 15 percent stranu Hlas-SD nesmierne teší, so Slovenskom sa údajne nič zle nestane (video)

vysledok nad 15 percent stranu hlas sd nesmierne tesi so slovenskom sa udajne nic zle nestane video

1.10.2023 (SITA.sk) - Výsledok nad 15 percent stranu Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) nesmierne teší.

Záväzok pre členov Hlasu

Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini opäť zopakoval, že bez jeho strany nebude možné zložiť akúkoľvek vládu. Ako sám uviedol, na jednej strane ich to teší, na druhej strane je to pre členov Hlasu-SD veľký záväzok. Pellegrini pogratuloval predsedovi strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robertovi Ficovi k predbežnému víťazstvu v parlamentných voľbách.

Gratulácia smerovala aj ostatným politickým subjektom, ktoré prekročili hranicu potrebných päť percent na vstup do parlamentu. Šéf Hlasu-SD zároveň ubezpečoval voličov, že po aktuálnych výsledkoch volieb nemusí zavládnuť panika, strach a taktiež si nemusí nikto baliť kufre a opúšťať Slovensko.

"Nič zlé sa so Slovenskom nestane"

„Nič zlé sa so Slovenskom nestane. V Hlase-SD dáme pozor na to, aby sa Slovensko nevrátilo k starým chybám," zdôraznil Pellegrini. Zároveň by mu dávalo logiku, že by sa Smer-SD pri zostavovaní budúcej vlády obrátil v prvom rade naňho. Líder Hlasu-SD je však stále presvedčený o tom, že v jednej vláde nemôžu sedieť dvaja expremiéri.

„Nefungovalo to Ivete Radičovej s Mikulášom Dzurindom, nefungovalo to Igorovi Matovičovi s Eduardom Hegerom," dodáva.


Počasie