• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Komunálna poisťovňa sa podieľa na lepšom živote v mestách a obciach

Komunálna poisťovňa sa podieľa na lepšom živote v mestách a obciach

KOMUNÁLNA poisťovňa je tradičným partnerom slovenských miest a obcí nielen v oblasti poistenia, ale aj podpory životu v komunitách.

11.10.2022 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť prispela sumou 12-tisíc eur na program Nadácie pre deti Slovenska, vďaka ktorému môžu mladí ľudia zlepšiť miesto, v ktorom žijú. Zamestnanci poisťovne sa tiež pravidelne zúčastňujú na dobrovoľníckych aktivitách v regiónoch naprieč celým Slovenskom.

KOMUNÁLNA poisťovňa sa v tomto roku zapojila do druhého ročníka programu Nadácie pre deti Slovenska – Spojme hlavy, v rámci ktorého finančne podporila realizáciu 20 nových projektov. Vymysleli a zrealizujú ich mladí ľudia z rôznych obcí Slovenska, ktorí citlivo vnímajú potreby vo svojich komunitách a majú chuť tvoriť a pomáhať. Nápady, ktoré majú pozitívny vplyv na obyvateľov mesta, obce alebo životné prostredie, ocenila KOMUNÁLNA poisťovňa ako jeden z partnerov programu sumou 12-tisíc eur. "Radi podporujeme projekty, ktoré majú zmysel. Na tomto programe si najviac ceníme to, že dáva priestor novej generácii mladých občianskych aktivistov, ktorým záleží na mieste, v ktorom žijú," hovorí Slávka Miklošová, predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Do programu Spojme hlavy sa celkovo zapojilo 23 mladých komunitných lídrov, ktorí na realizáciu vlastných komunitných projektov získali finančnú podporu 500 eur. Pod záštitou mentorov absolvovali ročný vzdelávací program zameraný na rozvoj líderských zručností, prácu so samosprávou a tvorbu a implementáciu projektov. "V druhom ročníku dominovali témy projektov z oblasti kultúry, vzdelávania, revitalizácie verejných priestorov, životného prostredia, či podpory komunitných aktivít. Zároveň sa pracovalo aj v online priestore, a to napr. prostredníctvom vzdelávacieho livestreamu či na tvorbe informačného portálu pre stredoškolákov," pokračuje Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska.

KOMUNÁLNA poisťovňa sa zároveň angažuje v slovenských regiónoch aj prostredníctvom podpory rôznych podujatí či zveľaďovania verejných priestorov. "Naša spoločnosť každoročne podporí desiatky kultúrnych, športových a spoločenských aktivít, ktoré zástupcovia miest a obcí organizujú pre svoje komunity. Zároveň sa snažíme pomáhať aj inak ako od stola. Aj preto sa naši zamestnanci už piaty rok v rámci dobrovoľníckych aktivít zapájajú do úprav vonkajších priestranstiev v obciach a materských školách, ktorých zriaďovateľom sú samosprávy," uzatvára S. Miklošová.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie