• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Kolllár už pozná výsledok PCR testu, bol rovnaký ako mali Čaputová či Milanová

Kolllár už pozná výsledok PCR testu, bol rovnaký ako mali Čaputová či Milanová

Niekoľko členov vlády malo pozitívny test na koronavírus.

23.12.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) má negatívny výsledok PCR testu. Informovala o tom jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

Negatívny test mala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová a ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

Prezidentka bola najprv v preventívnej karanténe po tom, ako sa 17. decembra stretla s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO), ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus. Milanová sa zase zúčastnila na rokovaní vlády 16. decembra.

Koncom minulého týždňa v piatok 18. decembra viacerí predstavitelia vlády potvrdili cez svoje profily na sociálnej sieti, že majú pozitívny PCR test na COVID-19. Naď v statuse tiež uviedol, že sa od rána necítil dobre, mal vysokú teplotu, bolesť hlavy aj celého tela. Pozitívne testovaná bola aj ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina) či minister financií Eduard Heger a predseda vlády Igor Matovič (obaja OĽaNO).

Ďalší predstaviteľ vlády, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský, bol v utorok 22. decembra hospitalizovaný v nemocnici. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný. Hovorkyňa agrorezortu Anežka Šrojta Hrdá informovala, že aj keď Mičovský leží na infekčnom oddelení, nie je pripojený na pľúcnu ventiláciu, dýcha sám a komunikuje. Mičovský bol pozitívne testovaný po víkende 12. a 13. decembra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie