• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Kollár si myslí, že odvolaním Šimka vláda vyslala zlý signál, Čaputová má v tom jasno

Kollár si myslí, že odvolaním Šimka vláda vyslala zlý signál, Čaputová má v tom jasno

19.7.2023 (SITA.sk) - Odobratím poverenia Ivanovi Šimkovi viesť ministerstvo vnútra vyslala úradnícka vláda Ľudovíta Ódora do spoločnosti veľmi zlý signál, a to taký, že policajní úradníci budú rozhodovať o tom, kto bude a kto nebude ministrom vnútra. Na sociálnej sieti to uviedol predseda Národnej rady SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár.

„Pamätáte si, keď bol veľmi krátku dobu ministrom vnútra Tomáš Drucker? Tiež chcel urobiť určité zmeny, ale postavil sa mu policajný úradník - vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar a dopadlo to tak, že odišiel Drucker. Teraz sa stalo presne to isté. Šimko chcel urobiť určité zmeny a zrazu sa mu postaví pár policajných úradníkov a padá hlava Ivana Šimka," tvrdí Kollár.

Prezidentka Zuzana Čaputová odobrala poverenie Ivanovi Šimkovi viesť ministerstvo vnútra a poverila riadením tohto rezortu predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora. Keďže vláda v júni nezískala dôveru Národnej rady SR, hlava štátu mohla za šéfa rezortu vnútra vymenovať len člena úradníckej vlády.

Ako ďalej uviedla po slávnostnom akte poverenia, Šimko počas dvojmesačného riadenia rezortu urobil veľa užitočného, najmä v oblasti migrácie na Slovensku. Hlava štátu nepochybuje ani o tom, že Šimko má záujem, aby Slovensko bolo fungujúcim právnym štátom. Exminister vnútra a policajné vedenie však podľa prezidentky mali rozdielnu predstavu o naplnení tohto cieľa.

„Podľa môjho presvedčenia musí dostať prednosť jasné uistenie, že polícia má pri vyšetrovaní káuz konať v medziach zákona, avšak bez vplyvu politickej moci,“ zdôraznila prezidentka Čaputová.

Viac k téme: Odvolanie z funkcie, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Kollár si myslí, že odvolaním Šimka vláda vyslala zlý signál, Čaputová má v tom jasno © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie