• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Kollár sa dohodol s Kolíkovou na úprave kolúznej väzby, k ústupkom muselo prísť na oboch stranách

Kollár sa dohodol s Kolíkovou na úprave kolúznej väzby, k ústupkom muselo prísť na oboch stranách

Vďaka úprave sa dĺžka kolúznej väzby skráti o niekoľko mesiacov.

26.5.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa dohodol s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) na úprave kolúznej väzby. Povedal to na tlačovej konferencii v Národnej rade SR (NR SR) s tým, že návrh bude vládny a predloží ho šéfka rezortu spravodlivosti. Podotkol, že rokovania neboli jednoduché a diskutovali aj s právnikmi a odborníkmi.

Kollárovi sa podľa jeho slov nepodarilo dosiahnuť všetko, „ale rešpektujem pani ministerku, že tiež potrebovala udržať niektoré procesy v chode, aby neboli narušené," doplnil. Podotkol, že tento spor je zažehnaný. Zdôraznil, že keď v stredu prejde návrh na vláde, hnutie Sme rodina stiahne svoju novelu Trestného poriadku z parlamentu.

Podľa Kolíkovej obaja spravili ústupky. „Z právneho hľadiska ten text vytvorí menší priestor na špekulácie, že by sa mohol nadužívať tento inštitút kolúznej väzby," vysvetlila. Je však presvedčená, že sa nenadužíva. Lehota kolúznej väzby sa má skrátiť zo siedmich mesiacov na päť mesiacov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie