• Dnes je: Utorok 20. februára 2024 meniny má Lívia

Kollár podľa SaS nemal súhlas grémia, aby preložil schôdzu a poslancom tak bezdôvodne predĺžil jesenné prázdniny

Kollár podľa SaS nemal súhlas grémia, aby preložil schôdzu a poslancom tak bezdôvodne predĺžil jesenné prázdniny

Poslanecký klub strany SaS zásadne nesúhlasí, aby 75.

2.11.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanecký klub strany Sloboda a Solidarita (SaS) zásadne nesúhlasí, aby 75. schôdza Národnej rady (NR) SR pokračovala až v utorok 8. novembra. Povedala to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v stredu na tlačovej besede.

„Považujeme za neprijateľné, aby si poslanci takto bezdôvodne predlžovali jesenné prázdniny. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) nemal súhlas grémia, aby schôdzu svojvoľne preložil na budúci týždeň," dodala Zemanová. Podľa predsedníčky poslaneckého klubu sa hackerský útok nepotvrdil už v piatok 28. októbra.

Poslankyňa ďalej uviedla, že Kollár avizoval pokračovanie parlamentnej schôdze po otestovaní hlasovacích prístrojov. „Testovanie hlasovania malo byť dnes, zajtra sme mohli kľudne rokovať," myslí si Zemanová.

Anarchia vo vedení parlamentu

Poslankyňa ďalej uviedla, že celá situácia svedčí o anarchii vo vedení NR SR a taktiež môže ísť podľa jej slov o úmysel.

„Podľa Kollára za všetko opäť môže zlá SaS. Môžeme za chaotické vládnutie, aj za prepadávanie bodov. Sám povedal, že máme len 13 percent poslancov v parlamente. Ako ho môžeme blokovať?" pýta sa poslankyňa.

Zároveň dodala, že menšinová vláda nemá dostatok poslancov a počíta každý jeden hlas.

Nechce rokovať, pokým nebudú mať napočítaný dostatok," myslí si predsedníčka poslaneckého klubu. „Keby sa toto dialo v riadne funkčnej krajine, takýto predseda parlamentu by už podal demisiu," doplnila.

SaS nechcela blokovať schôdzu

Podpredseda SaS Branislav Gröhling uviedol, že menšinová koalícia premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) každým dňom potvrdzuje, že nie je schopná vládnuť.

„Je absurdné, keď sa pred niekoľkými dňami hovorilo o nutnosti schváliť pomoc pre ľudí a teraz je prioritou súčasnej koalície oddych pre poslancov," tvrdí podpredseda liberálov.

Gröhling dodal, že SaS neplánovala blokovať schôdzu NR SR. „Hlasovaním sme sa chceli vyjadriť, či súhlasíme, alebo nesúhlasíme s jednotlivými predkladanými návrhmi," informoval.

Kollár zneužíva svoju funkciu

Podľa Gröhlinga nie je chaos v parlamente spôsobený hackerským útokom, ale tým, ako Boris Kollár vedie schôdzu. „Svoju funkciu zneužíva na to, aby manipuloval s parlamentnými procesmi s cieľom ovplyvniť výsledok hlasovania," myslí si podpredseda SaS.


Branislav Gröhling sa ohradil voči slovám Borisa Kollára na adresu Anny Zemanovej, ktorú podľa exministra školstva urážal.


„Urážať ženy je už typické pre túto menšinovú koalíciu. Neviem, či si musia dokazovať svoju mužnosť tým, že budú urážať ženy v politickom živote, ktoré tam potrebujeme omnoho viac," zdôraznil Gröhling.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 20. február 2024

horoskopy na dnes utorok 20 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Pohodu z rodiny prenesiete aj medzi známych. Každý si rád vypočuje vaše poznámky. Popoludní vás čaká príjemné posedenie a priateľský rozhovor.

Býk 21.4. - 21.5.

Napriek menším nedorozumeniam i stresom dokážete nemožné. Stačí, aby ste sa len trochu ovládali. Informácie, ktoré získate, sa vám podarí výhodne využiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaše činy súvisiace so vzťahmi budú mimoriadne úspešné. V zamestnaní sa vám núka vynikajúca ponuka. Mali by ste sa do nej pustiť z plných síl.

Rak 22.6. - 22.7.

Každý pohľad na byt vás bude nabádať do jeho vylepšovania. Zajtrajší deň si vyhradíte na regeneráciu síl. Konečne sa dostanete k oddychovému čítaniu.
Všetky Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie