• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Kollár nepodporí programové vyhlásenie vlády, nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu

Kollár nepodporí programové vyhlásenie vlády, nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu

Miroslav Kollár má výhrady k programovému vyhláseniu vlády.

29.4.2021 (Webnoviny.sk) - Miroslav Kollár, nezaradený poslanec Národnej rady SR a člen strany Spolu - občianska demokracia (Spolu), nepodporí programové vyhlásenie novej vlády. Uviedol to na štvrtkovej tlačovej konferencii strany Spolu.

Podľa bývalého poslanca strany Za ľudí a primátora mesta Hlohovec vláda do nového programového vyhlásenia nezahrnula riešenie problémov, ktoré odkryla pandémia koronavírusu.

Kollár uviedol, že nové programové vyhlásenie vlády nereflektuje na nedostatky v krízovom riadení štátu, zdravotníctve, školstve či sociálnej oblasti. Spolu s predsedom strany Jurajom Hipšom ho označili za „plagiát“, ktorý je kópiou programu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu.

„Mám pocit, akoby vláda rezignovala a nepredpokladá, že bude vládnuť celé tri roky do konca volebného obdobia,“ povedal Kollár. Zároveň uviedol, že nerozumie, prečo vláda predložila svoj program NR SR ani nie 24 hodín predtým, ako o ňom majú rokovať výbory a následne parlament, keď sa v ňom nič nezmenilo. „Považujem to zo strany tejto vládnej garnitúry ako výraz absolútneho pohŕdania Národnou radou SR ako najvyšším zákonodarným orgánom tohto štátu,“ dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie