• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Kollár chce podporením mimoriadnej schôdze donútiť vládu strážiť hranicu, Šimečka hovorí o kampaňovej akcii Smeru

Kollár chce podporením mimoriadnej schôdze donútiť vládu strážiť hranicu, Šimečka hovorí o kampaňovej akcii Smeru

Predsedovia politických strán sa vyjadrili, či pomôžu otvoriť mimoriadnu schôdzu k nelegálnej migrácii.

16.9.2023 (SITA.sk) - Poslanci hnutia Sme rodina pomôžu otvoriť mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k nelegálnej migrácii, ktorú iniciovala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

„Otvoríme ju, budeme hlasovať za to a chceme donútiť vládu, aby okamžite začala strážiť hranicu. A nie sa vyhovárať, že potrebuje 114-tisíc policajtov," uviedol Kollár v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS.

Progresívci ju nepodporia

Šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka, naopak, informoval, že schôdzu nepodporia.

„Ak ide o mimoriadnu schôdzu, ktorá bude kampaňovou akciou strany Smer-SD, to určite nepodporíme. Ak išlo o schôdzu, ktorá mala konkrétne riešenie na stole a ktoré navrhla vláda, to malo, samozrejme, zmysel a v tom prípade by sme hlasovali za," povedal.

Riešenie musí byť európske

Zároveň je toho názoru, že riešenie v súvislosti s nelegálnou migráciou nenájdeme na Slovensku, musí byť európske. Taktiež dodáva, že súčasný problém s migráciou je spôsobený našim južným susedom Maďarskom.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal na utorok 19. septembra o 13:00 mimoriadnu schôdzu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom.

Schôdza sa bude konať na žiadosť poslancov za strany Smer-SD, Hlas-SD a nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu.

O migrantoch nič nevieme

Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky často v neľudských podmienkach.

„Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol s Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie