• Dnes je: Štvrtok 11. augusta 2022 meniny má Zuzana

Kollár: Ak by som mal visieť na špagáte od fašistov, určite by som v takej vláde nechcel byť

Kollár: Ak by som mal visieť na špagáte od fašistov, určite by som v takej vláde nechcel byť

Líder Sme rodina odmietol, že sa snaží držať Igora Matoviča.

26.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ak by som mal visieť na špagáte od fašistov, určite by som v takej vláde nechcel byť. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) to v nedeľu povedal v televízii Markíza v relácii Na telo.

Reagoval tak na vyjadrenie predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS), podľa ktorého by odchodom SaS z koalície nepadla vláda. Podľa Kollára sa Sulík týmto vyjadrením „vyhovára“, pretože by vládu vlastne položil. Kollár však dodal, že ak by SaS a nezaradení poslanci vládu podporovali, tak by nemal problém byť aj v menšinovej vláde.

Kollár nechce na čele vlády Fica

Líder Sme rodina odmietol, že sa snaží držať Igora Matoviča (OĽaNO). „Ja sa snažím udržať túto vládu,“ argumentoval s tým, že nechce, aby sa vrátil k moci bývalý systém a Robert Fico.

Za problém Kollár považuje, že sa Sulík s Matovičom nevedia dohodnúť a riešia sa osobné egá namiesto problémov krajiny. Kollár tvrdil, že keď chceli zo Sme rodina presadiť nájomné byty alebo stavený zákon, rokovali s koalíciou tisícky hodín a urobili nesmierne množstvo ústupkov.

Na Vianoce pomoc pre seniorov

Podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Richard Raši v relácii upozornil, že Slovensko je v situácii enormného zdražovania, rekordného nárastu cien benzínu, nafty a hrozí tiež nárast cien plynu.

Prorodinný balíček z dielne ministra Matoviča sa podľa Rašiho nedotkol seniorov, rodín s odrastenými deťmi alebo bezdetných rodín. Koaličným stranám vytkol, že zrušili obedy zadarmo a z prorodinného balíčka nebude nič, lebo ho prezidentka dá na ústavný súd.

Kollár tvrdil, že ak sa zvýšia platy štátnych zamestnancov, tak sa zdvíhajú aj v súkromnom sektore. O podpore seniorov povedal, že sa im teraz vyplatí trinásty dôchodok a na Vianoce sa pripravuje pre nich ďalšia pomoc.


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie