• Dnes je: Piatok 20. mája 2022 meniny má Bernard

Kolíkovú mrzí, že k rekonštrukcii prípadu zosnulého Lučanského došlo po veľmi dlhom čase

Kolíkovú mrzí, že k rekonštrukcii prípadu zosnulého Lučanského došlo po veľmi dlhom čase

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková informovala, že Zbor väzenskej a justičnej stráže vo veci poskytol maximálnu súčinnosť.

26.1.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (nom. SaS) mrzí, že k rekonštrukcii udalostí v súvislosti s úmrtím bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského prišlo po takom dlhom čase. Uviedla to dnes po rokovaní vlády. Doplnila, že Zbor väzenskej a justičnej stráže vo veci poskytol maximálnu súčinnosť.

„S ohľadom na sústavu, ktorú máme pre vyšetrovanie, ministerka spravodlivosti tam nemá žiadnu rolu,“ povedala s tým, že k tomu nemá žiadne informácie.

V prešovskej väznici 25. januára vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vykonával rekonštrukciu udalostí v súvislosti s úmrtím generála Lučanského. Zúčastňil sa na ňom aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Prešov, znalci a splnomocnenci poškodených.

Bývalý prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. V prvej polovici decembra podstúpil operáciu po tom, ako sa podľa vlastných slov v cele zranil. Lučanský bol väzobne stíhaný pre obvinenie v kauze Judáš. Po jeho smrti stíhanie zastavili.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie