• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Kolíková plánuje predložiť pozmeňovací návrh k novele Trestného zákona, týkať sa má drogovej politiky (video)

Kolíková plánuje predložiť pozmeňovací návrh k novele Trestného zákona, týkať sa má drogovej politiky (video)

V pláne bolo i spätné prehodnotenie už rozhodnutých prípadov, ale to z novely vypadlo.

2.5.2023 (SITA.sk) - Bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa Národnej rady (NR) SR Mária Kolíková (Sloboda a Solidarita) plánuje predložiť pozmeňovací návrh k novele Trestného zákona tak, aby sudcovia mohli a mali prehodnotiť už aj rozhodnuté prípady drogovej trestnej činnosti súvisiacej s marihuanou podľa nových trestných sadzieb.

Právna úprava drogovej politiky

Najmenšie množstvá marihuany by nemali byť trestné vôbec. Uviedla to na tlačovom brífingu v reakcii na rozhodnutie trnavského okresného súdu, ktorý odsúdil Josefa Šipoša za pestovanie marihuany na 15 rokov väzenia.

Dodala, že právna úprava by mala deklarovať, aká gramáž drogy je trestná. To ale legislatíva neuvádza. Pôvodne to bolo súčasťou veľkej novely trestného zákona. Kolíková dodala, že už v pozícii ministerky spravodlivosti sa jednoznačne postavila za nové nastavenie drogovej politiky.

Prípad Josefa Šipoša

Okresný súd v Trnave odsúdil na 15 rokov väzenia a prepadnutie majetku v prospech štátu Josefa Šipoša, ktorému našli policajti v dome v Dolných Zeleniciach v okrese Hlohovec začiatkom roku 2021 veľké množstvo sušenej konopy. Prepadnutým majetkom má byť predovšetkým rodinný dom.

Ide v tomto prípade už o tretí rozsudok prvostupňového súdu, dva predchádzajúce Krajský súd v Trnave zrušil. Rozsudok nie je právoplatný, obhajca obvineného sa proti nemu odvolal. Podľa obžalovaného z marihuany vyrábal masti a tinktúry, ktoré pomáhali ľuďom so zdravotnými ťažkosťami.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie