• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Kolíková označila reakciu Hamrana na výroky Šimka za prehnanú, Kyselica ministra za politika starej éry

Kolíková označila reakciu Hamrana na výroky Šimka za prehnanú, Kyselica ministra za politika starej éry

Konečne sa tu nastavilo fungovanie polície, čo sa týka vyšetrovania ako úplná nezávislosť.

Reakcia policajného prezidenta Štefana Hamrana na výroky ministra vnútra Ivana Šimka o nutnosti politickej kontroly polície, v rámci ktorej Hamran naznačoval možnosť odchodu z funkcie, bola prehnaná.

Akcia si pýta reakciu

V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to povedal exministerka spravodlivosti a poslankyňa Mária Kolíková (SaS). „Ja rozumiem, že akcia si pýta reakciu,“ povedal Kolíková s tým, že statusy ministra Šimka ohľadom „rozviazaných rúk“ polície boli nesprávne.

Policajný prezident však podľa nej mal reagovať iným spôsobom, konkrétne si mali podľa nej s ministrom celú vec vydiskutovať.

Samotné výroky Šimka pritom podľa nej boli chybou. Na druhej strane sa podľa Kolíkovej predmetné výroky snažil minister neskôr modifikovať. „Ja si myslím, že veľmi dobre vie, čo je jeho rola,“ skonštatovala Kolíková s tým, že si nemyslí, že by mala prezidentka ministra vnútra odvolať.

Rezignácia

Podľa exministerky vnútra a poslankyne Denisy Sakovej (Hlas-SD) zákon o Policajnom zbore hovorí, že prezident Policajného zboru je zodpovedný ministrovi vnútra. „Veď minister riadi rezort a minister je zodpovedný za chod rezortu,“ zdôraznila Saková.

Zároveň povedala, že keby Hamran odišiel z funkcie„ 95 percent Policajného zboru by si vydýchlo“. Bývalý policajt a poslanec Lukáš Kyselica (OĽaNO) označil Šimka za politika starej éry. „Tak to fungovalo 30 rokov,“ povedal s tým, že minister je dostatočne skúsený, aby prešiel sebareflexiou ohľadom svojich výrokov.


Zároveň Kyselica uviedol, že rezignáciu vedenia polície na čele s Hamranom si nevie predstaviť. „Konečne sa tu nastavilo fungovanie polície, čo sa týka vyšetrovania ako úplná nezávislosť. A teraz by tu mal prísť návrat do starých čias? Ja si to neviem predstaviť,“ vyhlásil poslanec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie