• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Kolíková: Napriek rozhodnutiu ústavného súdu platí na hraniciach režim ako doteraz (video)

Kolíková: Napriek rozhodnutiu ústavného súdu platí na hraniciach režim ako doteraz (video)

Ľudia, ktorí sa zaočkovali pred 9.

15.7.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zdôraznila, že napriek stredajšiemu rozhodnutiu Ústavného súdu SR k vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) o režime na hraniciach naďalej platí stav, ktorý bol doteraz.

Ako vysvetlila vo vyjadrení pre médiá, keďže rozhodnutie zatiaľ nebolo zverejnené v zbierke zákonov, naďalej platí, že keď sa vracajú na Slovensko plne zaočkované osoby alebo osoby s jednou dávkou vakcíny, tak nejdú do karantény. Osoby, ktoré nie sú zaočkované, do karantény idú.

Zaoberal sa ľuďmi zaočkovaných prvou dávkou

„Ústavný súd sa zaoberal hlavne ľudmi, ktorí sú zaočkovaní jednou dávkou. Pri týchto ľudoch sa vyjadril, že nie je na mieste k nim pristupovať rovnako ako k tým, čo sú plne zaočkovaní. Toto vlastne vytkol v rámci tejto vyhlášky v odôvodnení,“ povedala Kolíková a dodala, že ÚVZ plánuje v piatok zverejniť novú vyhlášku k režimu na hraniciach.

Viac o téme: Koronavírus

Ľudia, ktorí sa zaočkovali pred 9. júlom a po novom nebudú spĺňať definíciu plne zaočkovanej osoby, budú môcť hneď po príchode zo zahraničia absolvovať PCR test.

Prechodné ustanovenie

Ak bude jeho výsledok negatívny, karanténa sa im končí. Toto prechodné ustanovenie bude platiť 14 dní od účinnosti plánovanej vyhlášky. Medzičasom stále platí režim na hraniciach podľa poslednej vyhlášky ÚVZ SR.

Ústavný súd SR (ÚS SR) na svojom neverejnom zasadnutí v utorok 13. júla rozhodol o pozastavení platnosti vyhlášky ÚVZ SR, ktorá nariaďovala karanténu nezaočkovaným osobám po príchode zo zahraničia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie