• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Koaliční partneri diskutujú o rekonštrukcii vlády, na verejné vyjadrenia si však podľa Gröhlinga počkáme

Koaliční partneri diskutujú o rekonštrukcii vlády, na verejné vyjadrenia si však podľa Gröhlinga počkáme

Medzi partnermi prebiehajú aj rozhovory o každej jednej funkcii člena vlády.

8.3.2021 (Webnoviny.sk) - Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) neočakáva do stredy 10. marca ďalšie verejné vyjadrenia k vládnej kríze.

Ako vysvetlil v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo, s koaličnými partnermi diskutujú o rekonštrukcii vlády a o každej jednej funkcii člena vlády. V súčasnosti podľa jeho slov čakajú na výsledky rokovaní poslaneckých klubov hnutí Sme rodina a Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Na kreslo premiéra má nárok OĽaNO

„K jednotlivým pozíciám sme povedali, že poďme diskutovať o každej jednej, pretože asi tu niečo nefunguje, nezlepšuje sa situácia a ľudia sú unavení. Niečo vo vláde ako takej sa musí zmeniť. Či to bude pozícia jednotlivých ministrov, alebo to bude funkcia premiéra. Je však potrebné povedať, že na premiérske miesto má vždy nárok hnutie OĽaNO,“ povedal Gröhling.

Zároveň odmietol, že by sa strana Sloboda a Solidarita (SaS) zmierila s tým, že výsledkom koaličnej krízy nebude žiadna rekonštrukcia či reflexia vlády.

Matovičov výrok bol za hranou

V reakcii na udalosti z rokovania vlády 3. marca, keď mal minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík vulgárne nadávať predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO), Gröhling uviedol, že bolo za hranou, keď Matovič spojil Sulíka so smrťou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Podotkol, že po takýchto obvineniach prídu aj tvrdé slová, no za zatvorenými dverami. „Porovnajme toto, že za zatvorenými dverami si možno aj veľmi tvrdo povieme určité názory s tým, keď vo vašej relácii pán premiér nazve pána Sulíka idiotom a verejne mu pripíše smrť týchto dvoch ľudí,“ dodal minister školstva.

Sulík odkryl, že pre SaS sú predčasné voľby tabu. Nie odchod z vlády

Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy

SaS je proti tvrdému lockdownu a určite ho nepodporí, avizuje Sulík

Strana Za ľudí zažíva vnútrostranícku krízu, po Kollárovi a Valáškovi hrozí aj odchod ďalších členov

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie