• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Koalícia tragicky zlyhala a musí skončiť, Pellegrini vyzval ľudí k očkovaniu proti koronavírusu (video)

Koalícia tragicky zlyhala a musí skončiť, Pellegrini vyzval ľudí k očkovaniu proti koronavírusu (video)

Zľava: Nová členka strany Zuzana Dolinková, člen a krajský koordinátor strany Karol Janas, predseda strany Peter Pellegrini a nový členovia strany Dušan Tittel a Branislav Becík počas prvého snemu strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) v Nitre.

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) chce byť hlavným vyzývateľom tejto vládnej koalície pri nasledujúcich či už v predčasných, alebo riadnych parlamentných voľbách.

Strana podľa jej predsedu Petra Pellegriniho má na to, aby ponúkla alternatívu voličom oproti terajšej vládnej koalícii, oproti chaosu, zmätku, amaterizmu, a neprofesionality.

Politika Hlasu bude podľa neho charakterizovaná profesionalitou, odbornosťou, ale aj vysokou politickou kultúrou so snahou zjednotiť spoločnosť.

„Stojíme pred ťažkými výzvami, ktoré Slovensko čakajú nielen z dôvodu pandémie, ale aj z dôvodu celospoločenských veľkých zmien.


Tie nedokážeme zvládnuť, ak bude naša spoločnosť rozhádaná a rozdelená na znepriatelené tábory,“ dodal Pellegrini. Na otázku o možnej spolupráci povedal, že Hlas zatiaľ vylúčil len Ľudovú stranu Naše Slovensko a on osobne nikdy nezavolá Igorovi Matovičovi (OĽaNO).

Ústredná téma

Ústrednou témou programu strany bude podľa Pellegriniho človek, ktorý sa bude môcť v každej životnej situácii obrátiť na štát.

Novou podpredsedníčkou strany na dnešnom sneme v Nitre stala Zuzana Dolinková. Vo vedení strany sú podľa Pellegriniho ešte ďalšie voľné miesta, strana ich obsadí na sneme v septembri, kedy bude kreovať aj svoj program.

Koalícia zlyhala

Súčasná vládna koalícia vo svojej misii tragickým spôsobom zlyhala a musí ju čím skôr ukončiť. Každý deň zmätku, chaosu a rozvratu právneho štátu podľa predsedu strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini škodí celému Slovensku a čoraz viac naň budú doplácať ľudia od Malaciek až po Čiernu nad Tisou.

To je podľa Pellegriniho aj dôvod zapojenia sa strany Hlas-SD do referenda za predčasné voľby, ako aj ohláseného návrhu na vyslovenie nedôvery celej vláde. Povedal to na prvom pracovnom sneme strany v Nitre. Hlas-SD je podľa neho pre Slovensko lepšou, kompetentnejšou a kvalitnejšou alternatívou.

Vyzval ľudí k očkovaniu

Predseda Hlasu-SD vo svojom príhovore odmietol rušenie nemocníc, avizovanú reformu súdnictva aj zámer daňovej reformy, pri ktorej sa má zvýšiť DPH na 25 percent. V súvislosti s aktuálnou témou očkovania proti ochoreniu COVID-19 zdôraznil, že strana Hlas-SD nikdy nespochybňovala očkovanie.


„Vyzývam ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať, aby tak urobili čím skôr. A rovnako zdôrazňujem, že nikto do očkovania nemôže nútiť tých, ktorí tento spôsob ochrany svojho zdravia z rôznych dôvodov odmietajú,“ povedal Pellegrini pred delegátmi snemu.

Prijmú základné tézy

Do Nitry ich prišlo z celého Slovenska približne 380. Novou podpredsedníčkou strany Hlas-SD sa stala Zuzana Dolinková, ktorá ako odborníčka na zdravotníctvo vstúpila do strany len nedávno. Za členov predsedníctva strany delegáti pracovného snemu strany v Nitre zvolili Branislava Becíka, Dušana Tittela a Karola Janasa.


Sobotňajší snem zmenil aj stanovy strany, zmeny reagujú na čoraz väčší počet členov Hlasu-SD. Podľa predsedu strany Petra Pellegriniho začnú od soboty vznikať okresné organizácie. Hlas – SD predstaví svoj konkrétny program na jesennom sneme. Postavený bude podľa Pellegriniho na piatich pilieroch, ich cieľom bude sociálne spravodlivé, zdravé, zelené, bezpečné a moderné Slovensko.

Vízie predstavia v jeseni

„Máme už teraz pripravené konkrétne vízie pre oblasť dostupného bývania, podpory inovácií, či dlhodobú stratégiu rozvoja vidieka, ale aj oblasti športu. Tieto predstavíme pravdepodobne ihneď začiatkom jesene. V najbližších mesiacoch budeme ďalej intenzívne pracovať na konkrétnom programe v oblasti dlhodobej zdravotno-sociálnej starostlivosti, kultúry a ďalších,“ povedal Pellegrini.

Avizoval zavedenie ekonomického štartovacieho balíčka pre absolventov škôl, zvýšenie príspevku pri narodení dieťaťa, materskej dávky i rodičovského príspevku.

Najdôveryhodnejší politik

Strana Hlas-SD má aktuálne vyše tisíc členov, dlhodobo sa umiestňuje na prvom mieste v prieskumoch verejnej mienky. Agentúra Ako vo svojom poslednom prieskume od 7. do 11. júna namerala strane voličskú podporu na úrovni 21 percent. Hlas-SD by tak v parlamente obsadila 39 poslaneckých mandátov.


Líder strany Peter Pellegrini zároveň patrí k najdôveryhodnejším politikom na Slovensku. Podľa prieskumu, ktorý pre televíziu Markíza robila začiatkom júna agentúra Focus na vzorke 1 011 respondentov, mu dôveruje 44 percent opýtaných.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie