• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Koalícia OĽaNO sa premenovala na Slovensko, parlament má sedem poslaneckých klubov

Koalícia OĽaNO sa premenovala na Slovensko, parlament má sedem poslaneckých klubov

Kollár informoval o poslaneckých kluboch a ich predsedoch.

25.10.2023 (SITA.sk) - V Národnej rade SR sa sformovalo sedem poslaneckých klubov. Ako informoval dosluhujúci predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), strana Smer-SD vytvorila klub so 41 poslancami, jeho predsedom je poslanec Ján Richter.

Predsedovia poslaneckých klubov

Poslanecký klub hnutia Progresívne Slovensko má 32 členov a povedie ho Martin Dubéci. Klub strany Hlas-SD s 27 členmi bude mať za predsedu Róberta Puciho.

Na čele klubu za volebnú koalíciu Slovensko, Za ľudí, Kresťanská únia s 15-timi poslancami bude stáť Michal Šipoš. „Zmenil sa názov strany OĽaNO na Slovensko, Za ľudí, KÚ,“ vysvetlil Kollár. Klub Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) bude mať 12 členov a jeho predsedníčkou bude Martina Holečková.

Na čele 11-členného poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) bude Branislav Gröhling. Andrej Danko bude predsedom poslaneckého klubu SNS s 10-timi členmi.

Hnutie Slovensko

Hnutie OĽaNO a priatelia stredu zmenilo svoj oficiálny názov na Slovensko. Zmena je už zaznamená v Registri politických strán.

Hnutie vo svojom stanovisku uviedlo, že to robí ako prejav verejného záväzku voči všetkým čestným ľuďom, ktorým na Slovensku skutočne záleží.

„Verejného záväzku, že tak ako roky doteraz budeme vždy stáť na strane čestných ľudí, bez ohľadu na to, koľko majetku majú či akým jazykom ich mama naučila rozprávať. Verejného záväzku, že budeme robiť všetko pre to, aby sme zlo, ktoré nám opäť unieslo štát, spoločnými silami porazili,“ uviedol hovorca hnutia Matúš Bystriansky.

Názov zmenilo už niekoľkokrát

Hnutie Igora Matoviča s pôvodným názvom Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) už zmenilo názov niekoľkokrát, za tento rok je to už piaty zaregistrovaný názov. Do 30. januára sa hnutie volalo Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), Zmena zdola.

Do 26. mája má v Registri politických strán uvedený názov Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti – ľanovo a do 14. júna používalo oficiálny názov Obyčajní ľudia (OĽaNO), Nezávislí kandidáti (NEKA), NOVA, Slobodní a zodpovední, Pačivale Roma, Magyar Szívek.

Do stredy bolo hnutie zaregistrované ako OĽaNO a priatelia: Obyčajní ľudia (OĽANO), Nezávislí kandidáti (NEKA), NOVA, Slobodní a zodpovední, Pačivale Roma, Magyar Szívek.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie