• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Kmec vyzval Fica, aby sa ospravedlnil za výroky o Wehrmachte

Kmec vyzval Fica, aby sa ospravedlnil za výroky o Wehrmachte

Robert Fico označil súčasnú nemeckú armádu Bundeswehr za Wehrmacht, teda výrazom, ktorý označoval armádu nacistického Nemecka.

27.2.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanec strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Kmec vyzval Roberta Fica (Smer-SD), aby sa ospravedlnil za výroky o Wehrmachte. Predseda Smeru tak označil nemeckú armádu, ktorej časť sa presunie aj na Slovensko.

Kmec to povedal v relácii televízie Markíza Na telo. Zároveň doplnil, že v názoroch na rusko-ukrajinský konflikt sa strana Hlas-SD s ostatnými stranami ako Republika a Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko, rozchádza.

Fico na tlačovej konferencii označil súčasnú nemeckú armádu Bundeswehr za Wehrmacht, teda výrazom, ktorý označoval armádu nacistického Nemecka.

Majerský vyzval Fica na štátnické gesto, v otázke Ukrajiny nie je priestor na získavanie politických bodov

V kritickej situácii je nutné premeniť politický boj a zabrať spoločne, tvrdí predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Ako príklad uvádza, že v otázke Ukrajiny sa dokázali názorovo zjednotiť aj politici v Českej republike. Majerský to vyhlásil vo svojom profile na sociálnej sieti.

Fico mal šancu ukázať sa ako štátnik

„Žiaľ, u nás sa zatiaľ niektorí rozhodli naďalej získavať politické body ešte aj na vojne a utrpení nevinných. Vážený pán predseda strany Smer-SD Robert Fico, v týchto dňoch ste mali šancu ukázať sa ako štátnik, ktorý v rozhodujúcich chvíľach predsa len dokáže opustiť populizmus a prízemný boj za každú cenu.


Dokonca si myslím, že ešte stále máte čas tak urobiť. Nikdy nie je neskoro. Obraciam sa na Vás ako na bývalého trojnásobného premiéra tejto krajiny,“ uviedol Majerský.

Podľa predsedu KDH sa Fico ako predseda vlády na medzinárodných rokovaniach v mene Slovenska hlásil k hodnotám a jednote európskeho spoločenstva, transatlantických partnerov a všetkých demokratických spojencov.

Ide o budúcnosť nás všetkých

Jednota, ku ktorej sa roky hlásil a ktorá stojí na ochrane slobody a demokracie, je v týchto okamihoch v boji s nedemokratickým barbarstvom podľa Majerského zásadná.


„Je čas pomôcť tým, čo trpia a zároveň spoločne povýšiť Slovensko nad krátkozraké zarábanie na ohýbaní informácií podľa politickej objednávky. Teraz nejde o Smer-SD, teraz nejde o vnútropolitické škriepenie. Ide o trpiaci ukrajinský ľud a budúcnosť nás všetkých,“ vyhlásil. Doplnil, že polarizácia postojov na Slovensku nepomáha nikomu.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.



Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie