• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Klub 500 kritizuje opatrenia, testovanie vo veľkých firmách vraj nie je vzhľadom na mieru zaočkovanosti reálne

Klub 500 kritizuje opatrenia, testovanie vo veľkých firmách vraj nie je vzhľadom na mieru zaočkovanosti reálne

Zamestnávatelia poukazujú, že testovanie zdravotného stavu zamestnancov je výkonom zdravotnej starostlivosti a ten má zabezpečovať štát na svoje nálady a vo svojej réžii.

19.11.2021 (Webnoviny.sk) - Testovanie dvakrát týždenne nie je vo veľkých firmách s tisíckami zamestnancov a nepretržitou prevádzkou vzhľadom na mieru zaočkovanosti na Slovensku reálne. Upozorňuje na to Klub 500.

Viac o téme: Koronavírus

Ten tvrdí, že testovanie zdravotného stavu zamestnancov je výkonom zdravotnej starostlivosti a ten má zabezpečovať štát na svoje nálady a vo svojej réžii. Zamestnávatelia navrhujú, aby sa na tento účel urýchlene vytvorila sieť bezplatných testovacích centier.

„Zdôrazňujeme, že tí zamestnávatelia, ktorí majú vytvorené podmienky na kontrolu zamestnancov (napríklad prostredníctvom vlastných zdravotníckych zariadení alebo v spolupráci s nimi), to budú robiť tak, ako navrhujú odborníci. Klub 500 upozorňuje, že v prostredí veľkých firiem s tisíckami zamestnancov a nepretržitou prevádzkou to vzhľadom na cca 50-percentnú zaočkovanosť reálne nie je!" konštatuje Klub 500.


Podľa zamestnávateľov je potrebné na Slovensku vytvoriť podmienky na zvýšenie počtu zaočkovaných občanov starších ako 15 rokov a všetkých tých, ktorí chcú byť zaočkovaní. Klub 500 zároveň opätovne zdôrazňuje, že spolu s očkovaním je potrebné zaviesť podpornú liečbu tých, u ktorých je zistený COVID-19, a to skôr, než sa títo ľudia dostanú do nemocnice.

Minister Lengvarský varuje pred humanitárnou krízou, slovenských pacientov budú prijímať aj v zahraničí


V zahraničí sú pripravení pomôcť Slovensku zvládnuť nápor pacientov s ochorením COVID-19. Uviedol to v piatok v rozhlasovej relácii Braňo Závodský naživo minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.


Vysvetlil tiež, že súčasných šesť až sedem tisíc koronavírusových infekcií, ktoré denne odhalia PCR testy, uvidíme v nemocniciach o dva týždne.


Opatrenia v súvislosti s novým COVID automatom majú pomôcť zvrátiť ďalšiemu zhoršeniu situácie v nemocniciach. Ak sa tak nestane, minister varuje pred humanitárnou krízou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie