• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Klamstvá a bludy, reagoval Mikulec na tvrdenia Sakovej ohľadom výmeny ubytovne Saratov za 50 apartmánov

Klamstvá a bludy, reagoval Mikulec na tvrdenia Sakovej ohľadom výmeny ubytovne Saratov za 50 apartmánov

Roman Mikulec pripomenul, že prvýkrát bola budova Saratov zavretá v roku 2008, druhýkrát v roku 2020 s tým, že sa už nemohla využívať.

4.5.2023 (SITA.sk) - Na štvrtkovej tlačovej besede strany Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) zazneli len klamstvá a bludy. Konštatoval to na brífingu dočasne poverený minister vnútra SR Roman Mikulec.

Podotkol, že tieto klamstvá hovoria ľudia, ktorí "drancovali Slovensko, ktorí zabezpečovali trezory zlatých tehličiek v štátnych hmotných rezervách a ktorí sa nestarali o nič len o seba, a teraz kritizujú, že ministerstvo vnútra pomohlo príslušníkom policajného zboru".

Ubytovňa bola v dezolátnom stave

Mikulec tak reagoval na tvrdenia exministerky vnútra a podpredsedníčky strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Denisy Sakovej, ktorá nerozumie, prečo Ministerstvo vnútra SR vymenilo ubytovacie zariadenie Saratov, kde boli ubytovacie kapacity s rozlohou 16-tisíc metrov štvorcových za približne 850 metrov štvorcových v budove AB Kozmetika.

„Ak nás idú kritizovať, tak čo robili oni vo funkcii aj viac ako 10 rokov? Žiadnym spôsobom nepomohli príslušníkom policajného, hasičského či záchranného zboru, aby im zlepšili pracovné podmienky," upresnil Mikulec.


Tvrdí, že za vlády Róberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD) bola ubytovňa Saratov v Dúbravke v stave, že ju hygiena musela zatvoriť, neskôr vyhorela. Okrem toho bola tak v dezolátnom stave, že ohrozovala občanov, nakoľko nebola zabezpečená.

Saková s tým neurobila nič

Minister vysvetlil, že urobili všetko preto, aby v súlade so zákonom transparentne zamenili spomínanú budovu za 50 pekných apartmánov pre potreby policajného zboru. "Celá táto zámena bola odsúhlasená vedením Ministerstva vnútra SR," poznamenal.

Minister ďalej uviedol, že ak by si Denisa Saková vykonávala dobre svoju funkciu a nevyhovárala sa na krátkosť funkcie v podobe 23 mesiacov, mohla niečo urobiť, ale neurobila nič.


Investičný dlh na budovách Ministerstva vnútra SR je podľa neho v rozmedzí 300 až 400 miliónov eur. Pripomenul tiež, že prvýkrát bola budova Saratov zavretá v roku 2008, druhýkrát v roku 2020 s tým, že sa už nemohla využívať.

Tisíce eur za meter štvorcový

Rezort vnútra podľa Sakovej podpísal zámennú zmluvu ubytovne Saratov, ktorá sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Dúbravka a mala kapacitu približne 450 lôžok.

Zámenná zmluva bola podpísaná na nové ubytovacie kapacity na 49 menších apartmánov a jeden väčší apartmán.


V priemere majú od 15 do 18 metrov štvorcových a cena za meter štvorcový je podľa znaleckého posudku 6 200 eur. Saková o tom informovala na štvrtkovej tlačovej besede.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie