• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Kim Čong-un sa vydal na cestu do Ruska, stretnúť by sa mal s Putinom

Kim Čong-un sa vydal na cestu do Ruska, stretnúť by sa mal s Putinom

V pondelok to uviedli juhokórejské médiá.

11.9.2023 (SITA.sk) - Severokórejský vlak, v ktorom sa pravdepodobne nachádza tamojší vodca Kim Čong-un, vyrazil do Ruska na možné stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Noviny Chosun Ilbo s odvolaním sa na nemenované juhokórejské vládne zdroje uviedli, že vlak pravdepodobne opustil severokórejské hlavné mesto Pchjongjang v nedeľu večer a stretnutie Kima s Putinom by sa mohlo uskutočniť už v utorok.

Podobné správy publikovali aj tlačová agentúra Yonhap a niektoré ďalšie médiá. Japonská tlačová agentúra Kyodo citovala ruských predstaviteľov, podľa ktorých Kim vo svojom osobnom vlaku pravdepodobne smeruje do Ruska. Kancelária juhokórejského prezidenta ani Národná spravodajská služba tieto správy bezprostredne nepotvrdili.

Rozšírenie spolupráce

Americkí predstavitelia minulý týždeň zverejnili informácie, že Severná Kórea a Rusko pripravujú stretnutie svojich lídrov, ktoré by sa malo uskutočniť v priebehu tohto mesiaca, keďže rozširujú svoju spoluprácu v súvislosti s prehlbujúcou sa konfrontáciou so Spojenými štátmi.


Putin by sa mohol podľa amerických predstaviteľov sústrediť na zabezpečenie ďalších dodávok severokórejského delostrelectva a inej munície, aby doplnil vyčerpávajúce sa zásoby a vyvinul ďalší tlak na Západ, aby pokračoval v rokovaniach v súvislosti s obavami z predĺženia konfliktu na Ukrajine.

Zvýšená hrozba?

Kim by výmenou za to mohol žiadať o veľmi potrebnú energetickú a potravinovú pomoc a pokročilé zbrojné technológie vrátane tých, ktoré sa týkajú medzikontinentálnych balistických rakiet, ponoriek s jadrovými balistickými raketami a vojenských prieskumných satelitov, myslia si analytici. Panujú pritom obavy, že prípadný transfer ruských technológií by zvýšil hrozbu, ktorú predstavuje Kimov rastúci arzenál jadrových zbraní a rakiet určených na útoky na Spojené štáty, Južnú Kóreu a Japonsko.


Vodcovia sa naposledy stretli v apríli 2019, keď Kim pricestoval vlakom do Vladivostoku. Práve to bola pravdepodobne aj jeho dosiaľ posledná cesta do zahraničia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie