• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Kilo orechov za šesť, mäso lacnejšie aj o dve eurá. Slováci vo veľkom nakupujú lacné potraviny v Poľsku

Kilo orechov za šesť, mäso lacnejšie aj o dve eurá. Slováci vo veľkom nakupujú lacné potraviny v Poľsku

Sušené ovocie a aj orechy sú v Poľsku lacnejšie ako na Slovensku.

Počas adventu mieria tisíce Slovákov na poľské trhy. Niektorí vstávali o piatej ráno, aby v Jablonke urobili vianočné nákupy.

Ako informovala TV Joj na svojej stránke Noviny.sk, prišli sem napríklad ľudia z Nitry, Košíc aj Bratislavy.

Veľa kupujúcich stálo pred stánkami s potravinami, najmä sladkosťami. Radosť im urobili nízke ceny, hoci tradícia zjednávania tentokrát nefungovala.

Oplatia sa nakúpiť orechy

„Cukrovinky sú lacnejšie o 30 percent,“ povedala jedna z nakupujúcich. Ďalšia zase kúpila kilo kroviek za 4,5 eura. Taktiež aj sušené ovocie je podľa nich lacnejšie a hlavne orechy. Kým ráno bol kilogram orechov na trhovisku za osem eur, počas obeda poľskí predajcovia zlacnili a kilogram už predávali za šesť eur.

„Osem eur stoja tu na tržnici, u nás v obchode na tržnici 10 eur orechy vlašské. Maslo majú veľmi šmačné aj cenovo vyzerá lepšie.“ uviedol pán. „Fazuľa stála osem eur a tu je tuším za päť,“ hovorí zase iná nakupujúca. „Cibuľu som kúpil za tri, u nás stojí šesť,“ povedal zase ďalší.

V rade na mäso stáli len Slováci

V dodávkach predávali aj surové mäso, kde sa tvorili rady. Stáli v nich samí Slováci. Kým krkovička na Slovensku stojí okolo 6,59 eura, tu bola za 4,19 eura. Bravčové stehno na Slovensku stojí okolo šesť eur, tu ho kúpite za 3,69 eura.


Pri kúpe však buďte opatrný a dávajte si pozor na farbu či vôňu. „Treba naozaj kupovať od takých, ktorí nemajú rozmrazované, zamrazované dva razy. Treba to ovoňať,“ odporúča nakupujúca.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie