• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Kia Motors Žilina ukončila rozsiahlu modifikáciu výrobnej linky na Motorárni 2 za 70 miliónov eur

Kia Motors Žilina ukončila rozsiahlu modifikáciu výrobnej linky na Motorárni 2 za 70 miliónov eur

Investícia do výroby nových motorov zaručuje automobilke objem výroby aj zamestnanosť na niekoľko ďalších rokov.

13.12.2020 (Webnoviny.sk) - Žilinská Kia Motors Slovakia ukončila rozsiahlu modifikáciu výrobnej linky na Motorárni 2. Tá má zabezpečiť výrobu novej generácie pohonných jednotiek. Zmeny si vyžiadali investíciu vo výške 70 mil. eur.

Výroba nových motorov

"Štvormesačné úsilie vyvrcholilo koncom októbra, kedy bola spustená výroba druhej generácie benzínového motora," uviedol pre agentúru SITA hovorca automobilky Ján Žgravčák.

Investícia do výroby nových motorov zaručuje podľa neho fabrike objem výroby aj zamestnanosť na niekoľko ďalších rokov.

"Nová ekologickejšia pohonná jednotka najnovšej generácie sa bude montovať do modelov vyrábaných v Kia Motors Slovakia, ako aj v závodoch v Hyundai českých Nošoviciach a v Turecku," dodal.

Prestavbu odštartovali v lete

Rozsiahlu prestavbu odštartovala Kia Motors ešte v lete. Bola dlhodobo plánovaná pričom súčasná koronakríza jej realizáciu viackrát odložila.

Kia Motors Slovakia je jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Vybudovaný bol v rokoch 2004 až 2006.

Výroba automobilov, ako aj motorov bola spustená v decembri 2006. V súčasnosti Kia na Slovensku zamestnáva viac ako 3 600 ľudí a patrí medzi najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku.

Viac k téme: koronakríza

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie