• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Kežmarok vyhlásil druhý stupeň povodňovej aktivity, hladiny majú tendenciu ďalej stúpať

Kežmarok vyhlásil druhý stupeň povodňovej aktivity, hladiny majú tendenciu ďalej stúpať

Možné je vybreženie či vyliatie vodných tokov do obytných častí mesta.

6.8.2023 (SITA.sk) - V Kežmarku platí druhý stupeň povodňovej aktivity. V skorých ranných hodinách o 03:30 ho vyhlásil primátor mesta Ján Ferenčák. Pre intenzívne zrážky sa tam v priebehu soboty zdvihli hladiny všetkých vodných tokov, pričom majú tendenciu aj naďalej stúpať.

Možné je tiež ich vybreženie či vyliatie do obytných častí mesta. Informuje o tom mesto na sociálnej sieti.

Vodný stav rieky Poprad tam podľa samosprávy dosiahol a následne prekročil hladinu II. stupňa povodňovej aktivity, ktorá je určená v povodňovom pláne.

Samospráva zároveň upozornila, že na nedeľu 6. augusta je vyhlásená výstraha 3. stupňa pred dažďom a 2. stupňa pred povodňovými aktivitami.

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove pre agentúru SITA uviedol, že najviac zásahov mali hasiči práve v okresoch Kežmarok a Poprad. Väčšinou sa týkali čerpania vody z objektov či rodinných domov. Od soboty od 18:00 do nedeľňajšieho rána do 06:00 zasahovali profesionálni hasiči v okrese Poprad trinásťkrát a v okrese Kežmarok sedemkrát. Okrem toho boli v teréne aj členovia dobrovoľných hasičských zborov.

Na Slovensku prší, sú vydané výstrahy pred dažďom a pre deväť okresov platí najvyššia


Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy pred dažďom takmer pre celé územie krajiny. Neplatia iba pre Bratislavský a Trnavský kraj aj okresy Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky a Šaľa.


Najvyššie varovanie tretieho stupňa platí pre okresy Brezno, Revúca, Gelnica, Rožňava, Sobrance, Kežmarok, Levoča, Poprad a Liptovský Mikuláš. „Očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 100 až 180 milimetrov, pričom časť úhrnu spadne pri prudkých lejakoch z prehánok a búrok s intenzitou 20 až 50 milimetrov v priebehu 30 minút,“ upozorňuje SHMÚ na svojom webe.

V okresoch, pre ktoré je vydaná výstraha druhého stupňa môže spadnúť 80 až 130 milimetrov. Ide o okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Detva, Krupina, Lučenec Poltár, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Košice okolie, Topoľčany, Zlaté Moravce, Bytča, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Čadca a Žilina.


Varovanie najnižšieho prvého stupňa s úhrnom zrážok od 50 – 80 milimetrov platí pre okresy Košice mesto, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Bardejov, Humenné, Medzilaborce, Prešov, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a Vranov nad Topľou.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


počasieTrvanie ročných období sa bude postupne meniť. Ktoré z nich bude najdlhšie?


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie