• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Kéry je zo Šefčoviča sklamaný, za kandidáta na prezidenta by ho nechcel a povedal aj, s kým nechce Smer spolupracovať

Kéry je zo Šefčoviča sklamaný, za kandidáta na prezidenta by ho nechcel a povedal aj, s kým nechce Smer spolupracovať

Zároveň uviedol, že z povolebnej spolupráce nikoho nevylučujú, výnimku však tvorí jedna strana a jedno hnutie.

25.3.2023 (SITA.sk) - Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) sa zatiaľ nezaoberala témou prezidentských volieb, a teda nediskutovala ani o možných kandidátoch na post hlavy štátu. V diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní to uviedol poslanec a predseda zahraničného výboru Národnej rady SR Marián Kéry (Smer-SD).

„Strana Smer-SD by mala mať ambíciu postaviť vlastného kandidáta. Keby sa tak neudialo, tak budeme musieť hľadať aj niekoho mimo politickej strany," povedal predseda zahraničného výboru.

Sklamaný zo Šefčoviča

Smer-SD v posledných prezidentských voľbách v roku 2019 ako kandidáta nominoval Maroša Šefčoviča, ktorý prehral boj o prezidentské kreslo so Zuzanou Čaputovou. Kéry však v súčasnosti tvrdí, že zo Šefčoviča je poslednú dobu sklamaný.

„Akoby bol veľmi ovplyvnený prostredím Bruselu, v ktorom žije. Veľmi ma sklamalo jeho vyjadrenie, že je za dodávku zbraní pre Ukrajinu. Nie som ten, ktorý má hlavné slovo, ale keby to mám rozhodnúť, tak by som nechcel, aby bol kandidátom na prezidenta pán Šefčovič," uviedol poslanec.

Výnimkou sú ĽSNS a OĽaNO

Zároveň tvrdí, že ich hlavným a krátkodobým cieľom sú septembrové predčasné parlamentné voľby.

„Cieľom je urobiť taký výsledok, aby bez Smeru-SD bolo veľmi zložité zostaviť novú vládu. Boli by sme, samozrejme, radi, keby sme boli súčasťou nového vládneho zoskupenia," tvrdí Kéry.

Zároveň dodal, že z povolebnej spolupráce nikoho nevylučujú, výnimku však tvorí strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko a hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.


„Musia spĺňať tie najzásadnejšie kritériá – byť prosociálny, nespochybňovať členstvo v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii a v neposlednom rade je to aj silná protifašistická tradícia, ktorú máme ukotvenú v našej politickej strane," povedal poslanec.

Najbližšie majú k Hlasu

Predseda zahraničného výboru v relácii ďalej uviedol, že Smeru-SD je programovo najbližšou strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

„Mrzí ma, že Hlas-SD sa ústami svojho predsedu (Peter Pellegrini, pozn. SITA ) veľmi tvrdo vymedzuje. Najskôr to bolo voči strane ako takej, neskôr to korigovali voči nášmu predsedovi (Robert Fico, pozn. SITA ). Najväčšie prieniky v programe, aj v hodnotovom ukotvení máme práve s politickou stranou Hlas-SD," myslí si Kéry.


Taktiež sa stotožňuje so slovami Roberta Fica, ktorý podľa poslanca tvrdí, že buď Hlas-SD vytvorí vládu so Smerom-SD, alebo sa Pellegriniho strana bude musieť vydať inou cestou a hľadať si spojencov z liberálnejšieho prostredia, v ktorom figuruje napríklad hnutie Progresívne Slovensko či strana Sloboda a Solidarita.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie