• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Kentoš pozval do „dvadsaťjednotky“ až desať nováčikov, mladí Slováci vyzvú v septembri Čechov aj Dánov

Kentoš pozval do „dvadsaťjednotky“ až desať nováčikov, mladí Slováci vyzvú v septembri Čechov aj Dánov

Os tímu sa pomaly tvorí, zároveň však chceme dať šancu aj novým hráčom, uviedol Jaroslav Kentoš.

31.8.2023 (SITA.sk) - Až desať nováčikov pozval tréner slovenskej reprezentácie futbalistov do 21 rokov Jaroslav Kentoš na septembrové prípravné medzištátne stretnutia proti rovesníkom z Česka a Dánska. V nominácii figuruje spolu 23 hráčov - traja brankári, ôsmi obrancovia, šiesti stredopoliari a šiesti útočníci.

Účasť na šampionáte istá

Mladí Slováci v septembri absolvujú dve stretnutia vonku - vo štvrtok 7. septembra nastúpia v Uherskom Hradišti proti domácim Čechom a o štyri dni neskôr vo Vejle proti Dánom. Mladí Slovenskí futbalisti sa môžu nerušene pripravovať na kontinentálny šampionát, ktorý v roku 2025 bude hostiť Slovensko a ako domáci tím majú účasť na šampionáte istú.

Premiéra v „dvasaťjednotke" čaká na Adama Hrdinu, Samuela Kopáska, Samuela Bagína, Nicolasa Šikulu, Dominika Hollého, Maria Sauera, Artura Gajdoša, Alexa Laczu, Lea Sauera a Nina Marcelliho. V aktuálnom kalendárnom roku bude prvýkrát pri výbere do 21 rokov aj Sebastian Kóša.

Vo fáze skúšania

Dostali sme sa do druhej fázy našej prípravy na domáci šampionát. Počas zrazov v marci a v júni bolo niekoľko hráčov k dispozícii pre reprezentácie do 19 a 20 rokov, teraz sú už k dispozícii pre našu reprezentáciu,“ informoval tréner Jaroslav Kentoš podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ). V tomto roku mal hlavný kouč k dispozícii už 36 hráčov.

Stále sme vo fáze skúšania, preto sme nominovali ďalších chalanov. Os tímu sa pomaly tvorí, zároveň však chceme dať šancu aj novým hráčom. Verím, že nikto, kto sa nedostal do tejto nominácie, nestratí motiváciu. Príprava na ME bude dlhá a každý z hráčov bude mať šancu, aby bol v tíme. Záležať bude najmä na ich výkonnosti kluboch," pokračoval kormidelník tímu SR „21". Pre zranenia nemá Kentoš k dispozícii Timoteja Jambora, Alexandra Seleckého a Martina Šviderského.

Očakávajú ich výborné previerky

V kalendárnom roku 2023 slovenská futbalová dvadsaťjednotka v marci remizovala so Slovincami 0:0, Bulharov aj výber Severného Macedónska zdolala 1:0, v júni podľahla Maďarom 0:1 a remizovala s Rakúšanmi 1:1.

Tak ako Maďarsko a Rakúsko mali vyššiu kvalitu od marcových súperov, tak teraz sa budeme konfrontovať opäť s vyššou kvalitou. Česko sa kvalifikovalo na predošlé dva šampionáty tejto vekovej kategórie a v ich nominácii je niekoľko hráčov, ktorí hrali na Eure v Gruzínsku a Rumunsku. Dáni sa prebojovali na šampionát v roku 2021 a v ceste na tohtoročné majstrovstvá Európy skončili v baráži, rovnako ako my. Budú to súperi, ktorí patria do širšej špičky reprezentácii do 21 rokov a pre nás to budú výborné previerky,“ dodal Kentoš.

Jeho zverenci sa v domácom prostredí predstavia o mesiac, v Košiciach presne 13. októbra privítajú Poliakov.

Nominácia slovenskej reprezentácie futbalistov do 21 rokov na septembrové prípravné stretnutia proti rovesníkom z Česka a Dánska (zdroj: SFZ):

Brankári: Ľubomír Belko, Adam Hrdina, Jakub Surovčík

Obrancovia: Martin Gomola, Samuel Kopásek, Samuel Bagín, Patrik Leitner, Sebastian Kóša, Adam Obert, Dominik Javorček, Nicolas Šikula

Stredopoliari: Dominik Hollý, Sebastián Nebyla, Mario Sauer, Tomáš Rigo, Dominik Veselovský, Artur Gajdoš

Útočníci: Adrián Kaprálik, Alex Lacza, Leo Sauer, Nino Marcelli, Stanislav Olejník, Roman Čerepkai

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie