• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Kedy si Rusi a Bielorusi zahrajú na hokejových majstrovstvách sveta? Až po skončení vojny, odkázal šéf IIHF

Kedy si Rusi a Bielorusi zahrajú na hokejových majstrovstvách sveta? Až po skončení vojny, odkázal šéf IIHF

Ak v marci 2024 nepadne verdikt o návrate Rusov a Bielorusov do súťažného diania, výrazne to ovplyvní ich možný štart na ZOH 2026 v Taliansku.

17.4.2023 (SITA.sk) - Hokejové reprezentácie Ruska a Bieloruska nebudú súčasťou súťaží pod hlavičkou Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) minimálne do skončenia vojny na území Ukrajiny, ktorú od februára 2022 vedú Rusi s podporou Bielorusov.

V kanadskom Bramptone to uviedol prezident IIHF Luc Tardif. IIHF už skôr informovala o tom, že tímy z Ruska a Bieloruska nebudú súčasťou súťaží v ročníku 2023/2024. Verdikt o ďalšom ročníku by mal padnúť v marci 2024.

Hokejový šampionát presunuli

"Verím, že Rusko a Bielorusko sa vrátia čo najskôr, pretože to by znamenalo, že sa skončila vojna," povedal Tardif pred nedeľňajším finále svetového šampionátu hokejistiek.

"Je to otázka bezpečnosti našich fanúšikov aj tímov. Okrem toho, bez potrebných víz nie je možné cestovať. A nik netuší, ako dlho to ešte potrvá," dodal Francúz.

Ešte vlani vo februári štartovali ruské výbery mužov a žien na ZOH 2022 v čínskom Pekingu pod hlavičkou Ruského olympijského výboru. Bolo to len veľmi krátko predtým, ako Rusi s podporou Bielorusov napadli Ukrajinu.

To viedlo k tomu, že IIHF Rusko aj Bielorusko vylúčilo zo svojich súťaží. MS 2023 sa mali konať v ruskom Petrohrade, federácia však rozhodla o ich presune do fínskeho Tampere a lotyšskej Rigy.

MOV by Rusov aj Bielorusov chcel

Týkať sa to bude najmä Bielorusov, ktorí by v roku 2025 nemohli bojovať na kvalifikačných turnajoch.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) by rád videl športovcov z Ruska a Bieloruska na svojich vrcholných podujatiach - OH či ZOH.

Pred Parížom 2024 vyzval medzinárodné federácie v jednotlivých športoch, aby prehodnotili prípadný zákaz štartu Rusov a Bielorusov na svojich súťažiach.

Niektoré športovcov z oboch krajín už pustili na svoje súťaže, iné odmietli prijať návrh MOV. Ani IIHF neplánuje sledovať odporúčania MOV, keďže ľadový hokej je tímový šport a pokyny vydal MOV len pre súťaže jednotlivcov.

Bezpečnostné riziká

IIHF zatiaľ zdôvodňuje absenciu Rusov a Bielorusov bezpečnostnými rizikami. Ruská hokejová federácia to však považuje za "výmysel" s cieľom nepripustiť krajiny do súťaží.

"Chápem, že niekedy do rozhodovania vstupuje aj politický prístup. Ako ľudská bytosť však mám vlastný pohľad na pochopenie situácie. Musím však sledovať záujmy celej IIHF, postoj exekutívy a chrániť naše súťaže," uviedol Tardif.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie