• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Kedy sa skončí pandémia koronavírusu? Šéf spoločnosti Pfizer načrtol najpravdepodobnejší scenár

Kedy sa skončí pandémia koronavírusu? Šéf spoločnosti Pfizer načrtol najpravdepodobnejší scenár

Albert Bourla - šéf farmaceutickej spoločnosti Pfizer.

Svet sa k normálnemu životu po pandémii koronavírusu podľa šéfa americkej farmaceutickej spoločnosti Pfizer, ktorá vyrába vakcíny proti ochoreniu COVID-19, vráti v priebehu roka.

„Myslím si, že v priebehu roka sa budeme môcť vrátiť k normálnemu životu,“ povedal v nedeľu Albert Bourla, no dodal, že pravdepodobne bude nutné každoročné očkovanie proti COVID-19. Informuje o tom portál cnbc.com.

Nové varianty koronavírusu

„Najpravdepodobnejším scenárom podľa mňa bude to, že budeme svedkami objavovania sa nových variantov, pretože vírus je rozšírený po celom svete,“ konštatoval Bourla.

„Zároveň budeme mať vakcíny s účinkom trvajúcim najmenej rok a myslím si, že najpravdepodobnejším scenárom bude každoročná vakcinácia,“ dodal.

Posilňujúca dávka vakcíny

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) minulý týždeň schválilo podávanie posilňujúcej dávky očkovacej látky konzorcia Pfizer/BioNTech pre starších Američanov a pre všetkých dospelých so zdravotnými problémami.


Tretiu dávku odporučilo podávať najmenej šesť mesiacov po prvej sérii dvoch dávok vakcíny. Očkovanie posilňujúcou dávkou CDC odporučilo aj ľuďom, ktorí sú koronavírusom vysoko ohrození vzhľadom na svoje povolanie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie