• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Keď nie vláda, posielame my. Slováci v priebehu 41 hodín vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu (video)

Keď nie vláda, posielame my. Slováci v priebehu 41 hodín vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu (video)

Informovalo o tom občianske združenie Mier Ukrajine s tým, že zbierka pokračuje aj naďalej.

18.4.2024 (SITA.sk) - Slováci v priebehu 41 hodín vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu. Slovensko tak podporuje iniciatívu českej vlády, a to aj napriek tomu, že slovenská vláda sa na iniciatíve odmietla podieľať. Peniaze na muníciu pre Ukrajinu začali Slováci zbierať prostredníctvom občianskej zbierky s názvom Munícia pre Ukrajinu - Keď nie vláda, posielame my.

Do dnešného rána sa do zbierky zapojilo približne 18-tisíc ľudí, pričom priemerná výška daru je približne 70 eur. Počet darcov aj vyzbieraná suma stále rastie.

Prvý stanovený míľnik po 13 hodinách

Ako iniciatíva Mier Ukrajine pripomenula, zbierka odštartovala v utorok 16. apríla a už po prvých 13 hodinách bol prekonaný prvý stanovený míľnik, a to vyzbierať pre Ukrajinu 250-tisíc eur.

„Na prekročenie polmiliónovej hranice stačilo celkovo 27 hodín a sumu milión eur darovali ľudia za menej ako dva dni," informovalo združenie. Podľa Zuzany Suchovej z fundraisingovej platformy Donio ide o významné vyjadrenie postoja, odvahy a solidarity Slovákov. Silná odozva je podľa organizátorov zbierky súčasne aj odkazom pre slovenskú vládu a vyjadrením nesúhlasu s jej zahraničnou politikou.

„Sme ohromení vlnou solidarity Slovákov so statočne sa brániacou Ukrajinou. Potvrdilo sa, že na Slovensku žije veľa ľudí, ktorí rozumejú tomu, že náš sused bojuje za svoju aj našu slobodu a že má právo brániť sa," uviedla Zuzana Izsáková z iniciatívy Mier Ukrajine.

Veľká chuť a vôľa pomôcť

Ľudia podľa Doda Dobríka z českého projektu Dárek pro Putina ukázali veľkú chuť a vôľu pomôcť.

„Všetky financie, ktoré budú priebežne vyzbierané, sa použijú prostredníctvom iniciatívy Dárek pro Putina podľa potrieb ukrajinskej armády a v spolupráci s vykonávateľmi iniciatívy českej vlády na nákup munície. Dobrou správou je, že s rastúcou sumou sa rozširuje naša možnosť pomôcť,” priblížil Dobrík. Zbierku Munícia pre Ukrajinu - Keď nie vláda, posielame my podporujú aj mnohé osobnosti verejného života a zaujala aj svetové médiá.

„Okrem českých a ukrajinských médií o nej písali aj v najväčších singapurských novinách. Za zbierku sa na sociálnej sieti poďakovala česká ministerka obrany Jana Černochová a spomenutá bola aj v stredu na tlačovej konferencii po stretnutí Jensa Stoltenberga a Petra Fialu," informovala iniciatíva.

Iniciatívy Mier Ukrajine a Dárek pro Putina vlani spoločne vyzbierali pre Ukrajinu 650-tisíc eur na odmínovač slovenskej výroby Božena 5. Partnerom zbierky je aj iniciatíva All 4 Ukrajine a fundraisingová platforma Donio.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie