• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Keď máme takto fungovať ďalej, tak radšej poďme od toho, kritizuje Matovič situáciu v koalícii

Keď máme takto fungovať ďalej, tak radšej poďme od toho, kritizuje Matovič situáciu v koalícii

Igor Matovič koaličným partnerom navrhol, aby „vyčistili" stôl a začali sa správať ako dospelí ľudia.

3.11.2021 (Webnoviny.sk) - Koalícia je podľa ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) aktuálne v štádiu „zaseknutia".

Bývalý premiér to v reakcii na podporu viacerých reforiem v rámci vládnych strán uviedol po stredajšom rokovaní vlády. „Veľmi ma to mrzí, ja som aj včera na koaličnej rade povedal svojim kolegom, že keď máme takto fungovať ďalej, tak radšej poďme od toho," skonštatoval Matovič.

Šéf rezortu financií zároveň podľa vlastných slov kolegom navrhol, aby „vyčistili" stôl a začali sa správať ako dospelí ľudia. To podľa neho znamená uvedomiť si, čo sľúbili ľuďom pred voľbami a čo je napísané v programovom vyhlásení vlády.

„Všetci sa správajú, ako keby boli dva týždne pred voľbami," skonštatoval s tým, že on sám si myslí, že je to naivné a všetkým to ubližuje.

Na otázku, či Sme rodina zastavila na koaličnej rade reformu justície ministerky Márie Kolíkovej, odpovedal, že registroval výčitku, že sa ministerka nebola schopná stretnúť pri predkladaní reformy ani s bývalými kolegami zo strany Za ľudí. "Ak chce zodpovedný minister predkladať reformu bez toho, aby sa stretol s poslancami, nie je to príliš zodpovedné," povedal. Priznal, že Kolíková nemá dlhodobo jeho dôveru.

V prípade, že reforma neprejde, myslí si, že predkladateľ by sa mal zamyslieť nad svojimi schopnosťami, nad tým, ako dokázal návrh reformy odkomunikovať a presvedčiť o nej. "Tým myslím každého ministra, ktorý nepresadí reformu," zdôraznil.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie