• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

KDH žiada zvolanie mimoriadneho hospodárskeho výboru, chcú prešetriť nezodpovedané skutočnosti ku kauze Tiposu

KDH žiada zvolanie mimoriadneho hospodárskeho výboru, chcú prešetriť nezodpovedané skutočnosti ku kauze Tiposu

Kauza dodatočne schválenej odmeny pre exšéfa Tiposu Mareka Kaňku má podľa KDH nezodpovedané otázniky.

14.7.2023 (SITA.sk) - Podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) má kauza dodatočne schválenej odmeny pre exšéfa Tiposu Mareka Kaňku vážne nezodpovedané otázniky.

Zvolanie hospodárskeho výboru

Strana žiada predsedu hospodárskeho výboru NR SR Petra Kremského, aby zvolal mimoriadny hospodársky výbor a prešetril nezodpovedané skutočnosti ku kauze Tiposu. Predstavitelia KDH očakávajú, že témou a jej prešetrením sa bude zaoberať aj minister financií.

Podľa podpredsedu KDH Tomáša Merašického, ak dozorná rada Tiposu 4. apríla tohto roku schválila odmenu pre bývalého generálneho riaditeľa za obdobie prvého polroka 2022 a táto mu nebola vyplatená v tomto roku, vynára sa séria vážnych otázok.

Odmenu nevyplatili v aktuálnom roku

O čom rozhodovala dozorná rada? Boli už peniaze na účte, keď rozhodovala? Prečo k tomu zasadali až takmer rok po jeho odstúpení?“ pýta sa podpredseda KDH a reaguje tak na informácie, že v kauze dodatočne schválenej odmeny pre trestne stíhaného Mareka Kaňku nedošlo k vyplateniu odmeny v aktuálnom roku.

Ide o mimoriadne závažné otázky, ktoré nemôžu zostať nezodpovedané a kauzu nie je možné odbiť vetou, že v tomto roku nebola vyplatená žiadna odmena. Opätovne žiadame jasné vysvetlenie,“ dodáva Merašický.

Ministerstvo rozhodlo až po termíne

Ministerstvo financií hovorí, že pánovi Kaňkovi nevyplatilo tantiémy - tie naozaj vypláca rezort. Ale odmeny vypláca Tipos, a tieto odsúhlasila dozorná rada. Podľa medializovaného dokumentu zároveň ministerstvo o neodsúhlasení tantiémov rozhodlo 6. júna, teda po termíne 31. mája, do ktorého mala byť podľa záverov dozornej rady sprocesovaná odmena,“ argumentuje ďalej podpredseda KDH s tým, že dozorná rada zastupuje akcionára, v tomto prípade spoločnosť Tipos, ktorá spadá pod ministerstvo financií.

KDH rovnako žiada, aby Národný inšpektorát práce preveril, či v Tipose nedochádza k neštandardne veľkému počtu a opakovanému zamestnávaniu ľudí na dohodu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie