• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

KDH vyzýva vládu na prehodnotenie opatrení k návšteve pápeža na Slovensku, sú neférové voči nezaočkovaným ľuďom

KDH vyzýva vládu na prehodnotenie opatrení k návšteve pápeža na Slovensku, sú neférové voči nezaočkovaným ľuďom

Situácii tiež neprospieva fakt, že v susednom Maďarsku vláda všetky opatrenia uvoľnila.

23.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda by mala ešte raz prehodnotiť opatrenia súvisiace so septembrovou návštevou pápeža Františka. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.

Podľa KDH sú aktuálne nastavené podmienky návštevy Svätého Otca na Slovensku neférové voči nezaočkovaným ľuďom a iba prehlbujú zbytočné napätie v spoločnosti.

Vláda by mala nájsť cestu

Podľa hnutia je napríklad neférové, že na olympijskú hokejovú kvalifikáciu v interiéri štadióna Ondreja Nepelu môže prísť 7 500 divákov, pričom nemusia byť zaočkovaní a stačí im aj negatívny PCR alebo LAMP test nie starší ako 72 hodín alebo negatívny antigénový test nie starší ako 48 hodín. Na stretnutie s pápežom, ktoré sa koná v exteriéri, pritom môžu prísť iba zaočkovaní ľudia.

„Ak existuje cesta, ako umožniť aj nezaočkovaným občanom stretnúť sa s pápežom tak, aby bola zachovaná bezpečnosť všetkých účastníkov, vláda v spolupráci s odborníkmi by sa ju mali pokúsiť ešte raz nájsť," povedal predseda KDH Milan Majerský.

Maďari majú uvoľnené opatrenia

Situácii podľa neho neprospieva ani fakt, že kým na Slovensku platia pre stretnutie s hlavou rímskokatolíckej cirkvi prísne opatrenia, v susednom Maďarsku vláda všetky opatrenia uvoľnila.

Nezaočkovaní Slováci sa tak doma stretnutia s pápežom zúčastniť nemôžu, hneď v susediacej krajine však áno. Podľa KDH sú tak podmienky pre masové podujatia veľmi nejednotné, nespravodlivo odlišné a vláda by mala zapracovať na ich zjednotení.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie