• Dnes je: Streda 12. mája 2021 meniny má Pankrác

KDH vyzýva vládu a Matoviča na okamžité riešenie výpadkov tržieb, dopravcovia bojujú o prežitie

KDH vyzýva vládu a Matoviča na okamžité riešenie výpadkov tržieb, dopravcovia bojujú o prežitie

Odstavené autobusy na bratislavskej Hlavnej stanici počas výstražného štrajku vodičov Mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorý ohlásili odborové organizácie Dopravný podnik mesta Košice a Dopravný podnik Bratislava.

Okamžité riešenie náhrady príjmov dopravcom žiada od vlády a ministra financií Igora Matoviča politická strana KDH.

Ako upozornili kresťanskí demokrati, výpadok tržieb z cestovného sa blíži k 50 miliónom eur, ktoré budú musieť samosprávy a mestá nahradiť svojim zmluvným poskytovateľom verejnej dopravy.

Ako zdôraznil podpredseda KDH Igor Janckulík, samosprávy musia suplovať štát preplácaním tržieb dopravcom. Tí pritom už dnes trpia nedostatkom financií a sú nútení protestovať a bojovať za svoje prežitie.

Podľa neho náhrady výpadku tržieb sú potrebné, aby dopravcovia neskrachovali a mohli poskytovať aj naďalej kvalitnú službu.

„Pokiaľ štát nepomôže s preplatením, župy a mestá budú musieť doplácať zo svojich vlastných zdrojov, čo ich v tomto kritickom období citeľne zaťaží,“ upozornil predseda KDH Milan Majerský. Financie podľa neho budú chýbať v iných nevyhnutných činnostiach samospráv pri oprave ciest či fungovaní sociálnych a zdravotníckych zariadení .

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie