• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Každý šiesty Európan si objednáva ubytovanie od súkromných osôb online, Slováci sú pod priemerom

Každý šiesty Európan si objednáva ubytovanie od súkromných osôb online, Slováci sú pod priemerom

Online rezervácia ubytovania od súkromných osôb bola najčastejšia medzi ľuďmi vo veku 25 až 54 rokov.

BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) - Ubytovanie od súkromných osôb si za posledný rok on-line objednal každý šiesty Európan. Až 17 % ľudí v EÚ si za posledný rok objednalo ubytovanie od súkromných osôb cez internet.

Väčšina z nich pritom použila špecializované weby, aplikácie aj sociálne siete. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Eurostatu, ktorý okrem iného mapoval využívanie online poskytovanie ubytovania a dopravných služieb od súkromných osôb.

Česká republika na poslednom mieste

Online rezervácia ubytovania od súkromných osôb bola najčastejšia medzi ľuďmi vo veku 25 až 54 rokov (22 %), najmenej to bolo u vyššej vekovej kategórie 55 až 74 rokov (10 %).

Najčastejší je takýto typ online rezervácie vo Veľkej Británii a v Luxembursku. Slovensko sa ocitlo tesne pod priemerom EÚ, keď takéto služby online využilo 16 % ľudí. Na poslednom mieste sa v tomto rebríčku nachádza Česká republika. Len jedno percento Čechov využilo rezerváciu ubytovania od súkromných osôb cez internet.

Dopravné služby od súkromníkov letia v Británii

Objednanie dopravných služieb od súkromných osôb online bolo za posledný rok menej obvyklé. Len 8 % Európanov využilo takéto služby, čomu zodpovedá aj slovenský priemer v tejto kategórii. Slováci však využívajú rezerváciu dopravných služieb cez internet najviac z celej V4.

V rámci EÚ ich najviac využili mladí vo veku 16 až 24 rokov (14 %). Najobľúbenejšie sú vo Veľkej Británii, v Estónsku a v Írsku. Naopak, najmenej využívaná objednávka dopravných služieb od súkromných osôb cez internet bola na Cypre (1 %), v Českej republike, v Rakúsku, v Portugalsku a v Rumunsku (každá krajina po 2 %).

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie