• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Kaufland otvára ďalšiu predajňu v Trenčíne, je výnimočná svojou zelenou strechou

Kaufland otvára ďalšiu predajňu v Trenčíne, je výnimočná svojou zelenou strechou

Obchodný reťazec, ktorý na Slovensku pôsobí od roku 2000, sa opäť rozrastá.

18.5.2023 (SITA.sk) - V trenčianskej štvrti Pod Sokolice otvára 18. mája ďalšiu predajňu, ktorá je v poradí už druhou v meste.

Široký sortiment kvalitného tovaru za výhodné ceny pod jednou strechou, ktorá je ekologická aj zelená zároveň. Áno, takto budú nakupovať obyvatelia Trenčína a blízkeho okolia, ktorí na veľkorysej predajnej ploche 3 056 štvorcových metrov nájdu bohatý výber čerstvého ovocia aj zeleniny, ale tiež slovenských i regionálnych produktov. V ponuke sú pripravené výrobky vlastnej značky K-Classic, ktorá podľa výsledkov vlaňajšieho prieskumu Dôveryhodné značky získala titul Najdôveryhodnejšia v kategórii Privátne značky, no zákazníci si prídu na svoje aj v širokom sortimente privátnej značky K-Z lásky k tradícii. Tvorí ho vyše 50 produktov, ktoré sú vyrobené z kvalitných domácich surovín. Vyznávači rastlinnej stravy, alebo spotrebitelia s rôznymi potravinovými intoleranciami ocenia obľúbené privátne značky K-take it veggie a K-free.

Moderný koncept interiéru ponúka okrem klasických aj samoobslužné pokladnice, ale tiež zákazníkmi často využívané K-scany, ktoré umožňujú skenovať potraviny počas nákupu. Samozrejmosťou sú dva zálohové automaty na vratné obaly od nápojov a tiež zberný kontajner na odovzdanie použitého kuchynského oleja, ktorý je umiestnený v blízkosti predajne. Komfort pri nakupovaní poskytne aj 258 parkovacích miest a nabíjacie stanice pre elektromobily.

Šetrí životné prostredie

Kaufland si uvedomuje, že dnes už nestačí, aby bol obchodný reťazec iba miestom na predaj potravín. Myslí zároveň na ohľaduplnosť k životnému prostrediu a znižovanie uhlíkovej stopy pri prevádzke už existujúcich predajní, aj pri otváraní nových, a novootvorená predajňa v Trenčíne nie je výnimkou.

Zákazníci si v nej budú vyberať tovar pod úspornými LED svietidlami, pričom tento typ osvetlenia v prevádzkach ušetrí až štvrtinu energie, čo predstavuje zníženie emisií CO2 o 3 500 ton ročne. Vykurovanie a klimatizáciu v interiéri zabezpečujú tepelné čerpadlá, ktoré využívajú odpadové teplo z chladiacich regálov a na chladenie sa využívajú ekologické chladivá. „V spolupráci s odborníkmi sa snažíme využívať tie najmodernejšie technológie, ktoré zabezpečujú, aby prevádzky našich predajní mali čo najmenší dopad na životné prostredie,“ vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Environmentálny prístup obchodného reťazca sa v novej prevádzke prejavil aj tým, že pri nej postavil hmyzí hotel, ktorý v mestách podporuje biodiverzitu, zároveň v jej okolí aj na parkovisku vysadil 111 stromov. Ak je reč o parkovisku, do jeho rekonštrukčných vrstiev sa použila vybúraná a recyklovaná sutina z odstraňovaných objektov a časť parkoviska tvorí priepustná betónová ekologická dlažba. Ohľad na životné prostredie sa bral aj pri realizácii chodníka, ktorý je postavený z recyklovanej PVC dlažby.

Unikátna zelená strecha

Nová predajňa v Trenčíne však posúva ochranu klímy na ešte vyššiu úroveň, pretože je ako tretia na Slovensku vybavená zelenou strechou. Tá podľa expertov dokáže znížiť teplotu na povrchu budovy až o 80 percent, čím znižuje náklady na energie potrebnej pre využívanie klimatizácie. Zároveň pomáha odstraňovať znečisťujúce látky z ovzdušia a tiež poskytuje priestor na rast rôznych druhov rastlín aj živočíchov.

„Kaufland sa zasadzuje o trvalú udržateľnosť a aj touto cestou podporuje biodiverzitu, šetrí energie, tlmí hluk v meste a prispieva k jeho krajšiemu vzhľadu,“ pokračuje Lucia Vargová a dodáva: „Strecha, ktorá dýcha, pôsobí ako filter proti prachu, rastliny na nej vyrábajú kyslík a zároveň výrazne znižuje teplotu samotnej strechy. Pre životné prostredie má zelená strecha veľké množstvo benefitov a teší nás, že 76. predajňa, ktorú obchodný reťazec na Slovensku otvára, ich naplno využije.“

Zákazníkom príde vhod aj neďaleký oddychový park, odkiaľ budú mať po jeho dokončení zaujímavý výhľad na zachovanú pamiatku, ktorá je spomienkou na bývalú textilnú fabriku Merina. Pre obyvateľov Trenčína a okolia sa tak návšteva Kauflandu stane ešte príjemnejším zážitkom, pretože nákup čerstvých potravín za výhodné ceny tu môžu prepojiť aj s odpočinkom v atraktívnom prostredí.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie