• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Kaufland a Lidl odteraz s modrým eko blokom pre zelenší svet

Kaufland a Lidl odteraz s modrým eko blokom pre zelenší svet

Od marca budú nákupy v predajniach Kaufland a Lidl ešte ekologickejšie a farebnejšie.

15.3.2021 (Webnoviny.sk) - Modrý pokladničný blok čiže eko blok je vyrobený z inovatívneho modrého termo papiera s certifikátom FSC, ktorý je zárukou, že drevo na jeho výrobu pochádza z trvalo udržateľného lesného hospodárstva. Samotný blok sa vyrába špeciálnou technológiou bez použitia chemických farieb, preto je jeho farba modrá.

K jeho kľúčovým vlastnostiam patrí recyklovateľnosť, odolnosť a zdravotná nezávadnosť. Keďže je odolný voči vode, oleju a slnečnému žiareniu, nevybledne a v prípade potreby je možné ho archivovať na skutočne dlhý čas. Navyše ho spotrebiteľ  môže pokojne hodiť do triediacich kontajnerov spolu s odpadovým papierom.

V súvislosti so zavedením modrého eko bloku skupina Schwarz Group mení a optimalizuje obaly papierových roliek do pokladní, čím plánuje znížiť spotrebu plastov v spoločnosti  v súvislosti s jej skupinovou stratégiou  REset Plastic.

Viac info o novom eko bloku nájdete na: kaufland.sk/modryblok a na CSR webe Lidla: https://www.spolocenskazodpovednost.sk/zivotne-prostredie

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie