Ledecká stanovila nový svetový rekord na 1500 metrov voľný spôsob časom 15:20,48 min....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!, prehľad správy, viac ako 150 správ denne! Správy z oblasti politiky, šoubiznisu, športu, krimi, kultúry" /> Ledecká stanovila nový svetový rekord na 1500 metrov voľný spôsob časom 15:20,48 min....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!">
  • Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Katie Ledecká vylepšila svoj svetový rekord na 1500 m voľný spôsob

Katie Ledecká vylepšila svoj svetový rekord na 1500 m voľný spôsob

Katie Ledecká vylepšila doterajšie vlastné i svetové maximum o presne päť sekúnd.

INDIANAPOLIS 17. mája (WebNoviny.sk) - Americká plavkyňa Katie Ledecká stanovila nový svetový rekord na 1500 metrov voľný spôsob časom 15:20,48 min na mítingu v Indianapolise. Vylepšila tak doterajšie vlastné i svetové maximum o presne päť sekúnd. Jej cieľom pre túto sezónu bolo dosiahnuť čas pod 15:30 min.

"Možno by som mala prehodnotiť svoje ciele pre aktuálny ročník. Zaplávať rekord je skvelý pocit, na ktorý sa nedá iba tak zvyknúť. Vedela som, že som plávala skvele. Myslela som si, že to bude okolo 24, 25 či 26 sekúnd. Keď som videla výsledný čas, zostala som v šoku," povedala 21-ročná plavkyňa, ktorá počas kariéry vylepšila svetový rekord už štrnásťkrát. Citoval ju web denníka Washington Post.

"Tisícpäťstovka" bude o dva roky v Tokiu premiérovo zaradená v ženskom olympijskom programe, dosiaľ bola najdlhšia trať pre ženy 800 metrov. Ledecká má na konte z OH už päť zlatých medailí z Ria de Janeiro 2016.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie