• Dnes je: Utorok 09. marca 2021 meniny má Františka

Katalánsko sa pustí do masívneho testovania študentov, stretávať sa môže maximálne 10 osôb

Katalánsko sa pustí do masívneho testovania študentov, stretávať sa môže maximálne 10 osôb

Prezident oblasti chce urobiť všetko pre to, aby krajina začala fungovať a školy sa mohli otvoriť.

25.8.2020 (Webnoviny.sk) - Prezident Katalánska Quim Torra v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom zakázal spoločenské stretnutia s účasťou vyššou ako desať osôb. V tomto severovýchodnom regióne Španielska taktiež uskutočnia masívne testovanie približne 500-tisíc študentov.

Cieľom najnovšej série opatrení, ktorú v pondelok oznámili, bude zamedziť nárastu nových prípadov ochorenia COVID-19 pred tým, ako sa v polovici septembra opätovne otvoria školy.

Torra uviedol, že nasledujúce tri týždne budú rozhodujúce v boji nielen so súčasnými ohniskami pandémie, ale taktiež z pohľadu toho, ako sa situácia s koronavírusom bude vyvíjať v priebehu jesene a zimy. "Počas týchto troch týždňov musíme urobiť všetko, pretože naša krajina musí začať fungovať a školy musia byť otvorené," poznamenal Quim Torra.


Katalánsko v pondelok informovalo o 1776 nových prípadoch nákazy. V tamojších nemocniciach sa momentálne nachádza takmer 700 ľudí, až 134 museli umiestniť na jednotky intenzívnej starostlivosti. Španielsko má na európskom kontinente najvyšší počet infikovaných ľudí - už vyše 400-tisíc.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie