• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Kariéra Nikitu Mazepina je ohrozená, vedenie tímu F1 sa už dištancovalo od ruského oligarchu

Kariéra Nikitu Mazepina je ohrozená, vedenie tímu F1 sa už dištancovalo od ruského oligarchu

Americký tím odstránil logo ruskej spoločnosti zo svojich monopostov, budúcnosť ruského jazda Nikitu Mazepina sa bude riesiť budúci týždeň.

25.2.2022 (Webnoviny.sk) - Vedenie tímu formuly 1 Haas ešte nerozhodlo, či bude aj tento rok využívať služby ruského pilota Nikitu Mazepina. Vo štvrtok tento americký tím oznámil, že ruší sponzorstvo s ruskou spoločnosťou Uralkali a jej logo odstráni zo svojich monopostov.

Putinovi ľudia

Vlastníkom Uralkali je Dmitrij Mazepin, ktorý je známy ako blízky spolupracovník ruského prezidenta Vladimira Putina. Predsedom spoločnosti je Sergej Čemezov, ktorý má k Putinovi taktiež blízko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Šéf Haasu Günther Steiner povedal, že Mazepin, ktorý sa vo štvrtok a piatok nezúčastnil na mediálnych povinnostiach, nemá isté miesto v tíme. Jeho budúcnosť a rozhodnutie, či pokračovať s Uralkali ako sponzorom, sa bude riešiť budúci týždeň.

"Treba to vyriešiť, nie všetko závisí od nás, uvidíme ako sa vyvinie situácia na Ukrajine, to bude rozhodujúce,“ povedal Steiner.

Veľká cena v Soči

Nemecký jazdec Haasu Mick Schumacher hovoril o svojom smútku nad udalosťami, ktoré sa odohrávajú na Ukrajine. "Všetci sme počuli strašné správy, že vojna sa už začala. Myslím si, že je to niečo, čo sa týka nás všetkých, niečo, čo ma osobne veľmi mrzí," povedal syn sedemnásobného šampióna F1 Michaela Schumachera.

Vzhľadom na aktuálnu vojnovú situáciu medzi Ruskom a Ukrajinou sa formula 1 rozhodla odobrať Veľkú cenu v Soči, ktorá bola naplánovaná na 25. septembra 2022.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie