• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Kaprové povolenie zdražie o polovicu, rybári si v budúcom roku priplatia

Kaprové povolenie zdražie o polovicu, rybári si v budúcom roku priplatia

Cena ročnej zväzovej kaprovej povolenky sa od januára 2024 zvyšuje z tohtoročných 50 eur na 75 eur.

Slovenskí rybári si za výsadu uplatňovať si v budúcom roku rybárske právo priplatia. Vyplýva to z uznesenia o výške poplatkov v roku 2024, ktoré na júnovom zasadnutí schválila Rada Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ).

Ako TASR informoval tajomník SRZ - Rady v Žiline Bohuš Cintula, dôvodom zvyšovania cien povolení na rybolov i odvodov zo strany mestských a miestnych organizácii rade, sú zdražovanie cien násad, energií a zvyšovanie miezd.

"Doterajšia cena povolení nereflektovala hodnotu, v akej si rybár mohol počas celého roka privlastniť úlovky. Zvyšovať ceny musela Rada SRZ i pre fungovanie odboru ichtyológie a ekológie rybárskych revírov, zvýšenú ochrana rybárskych revírov, prenájom pozemkov, výkup pozemkov a pre služby pre rybárov," zdôraznil tajomník.

Cena ročnej zväzovej kaprovej povolenky sa od januára 2024 zvyšuje z tohtoročných 50 eur na 75 eur. Cena zvláštneho povolenia na rybolov sa zvýši zo súčasných 520 na 600 eur. Novinkou bude zvláštne povolenie bez možnosti privlastnenia si úlovku, ktoré bude stáť 400 eur na rok. Cena povolenia na lov hlavátky podunajskej sa nemení.

"Z hodnoty kaprového zväzového povolenia v sume 75 eur odvedú mestské a miestne organizácie Slovenskému rybárskemu zväzu 70 eur. Zvyšujú sa aj odvody z členských príspevkov. Ich výšku si určujú základné organizácie, v prospech SRZ odvedú 11 eur za každého člena. Doteraz to bolo sedem eur," doplnil Cintula.


Ako dodal, mestské a miestne rybárske organizácie vydávajú svojim členom miestne kaprové, pstruhové a lipňové povolenia. Ich cenu si určujú organizácie, pravidla SRZ stanovujú len maximálne ceny. U miestneho kaprového povolenia je to 150 eur, u pstruhového a u lipňového zhodne po 70 eur. Mnohé rybárske organizácie rovnako avizujú zvýšenie cien miestnych povolení.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie