• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Kapitána odsúdili na päť rokov väzenia pre tragickú zrážku lodí na Dunaji (foto)

Kapitána odsúdili na päť rokov väzenia pre tragickú zrážku lodí na Dunaji (foto)

Kapitán pred vyhlásením rozsudku nazval zrážku „strašnou tragédiou" a povedal, že smrť „toľkých nevinných obetí" mu v noci nedá spať.

26.9.2023 (SITA.sk) - Kapitána riečnej výletnej lode, ktorá sa v Budapešti v roku 2019 zrazila s ďalším plavidlom a zomrelo pri tom najmenej 27 ľudí, uznali v utorok vinným z nedbanlivosti vedúcej k smrteľnému masovému nešťastiu. Dostal päťročný trest odňatia slobody.

Čaplinskyj sa môže odvolať

Sudkyňa Leona Németh dospela k záveru, že ukrajinský kapitán Jurij Čaplinskyj zapríčinil, že sa jeho loď Viking Sigyn zrazila zo zadu s turistickou loďou Hableány, ktorá sa behom pár sekúnd potopila do Dunaja.

Oslobodila ho však spod obžaloby z neposkytnutia pomoci v 35 bodoch obžaloby. Čaplinskyj sa môže odvolať.

Čaplinskyj bol od zrážky v policajnej väzbe a neskôr v domácom väzení. Časť jeho doterajšej väzby sa odráta z trestu.

Jedna osoba je stále nezvestná

Lode sa zrazili 29. mája 2019 pri budapeštianskom Margitinom moste. Z 33 juhokórejských turistov na lodi Hableány prežilo len sedem.

O životy prišli aj dvaja maďarskí členovia posádky. Jedna osoba je stále nezvestná. Záchrannú operáciu komplikovalo zlé počasie. Niektoré obete našli až týždne po havárii viac ako 100 kilometrov po prúde rieky. Habelány strávila na dne Dunaja 12 dní, než ju vytiahli.

Pred vyhlásením verdiktu Čaplinskyj nazval zrážku „strašnou tragédiou" a povedal, že smrť „toľkých nevinných obetí" mu v noci nedá spať. „Takto to so mnou bude do konca života," dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie