• Dnes je: Piatok 03. decembra 2021 meniny má Oldrich

Kapitán Zvolena Radovan Puliš utrpel v zápase proti Popradu viacpočetné zlomeniny tváre, už je po operácii

Kapitán Zvolena Radovan Puliš utrpel v zápase proti Popradu viacpočetné zlomeniny tváre, už je po operácii

Zvolen vedie nad Popradom 2:0 na zápasy vo finálovej sérii play-off Tipos extraligy.

2.5.2021 (Webnoviny.sk) - Vyšetrenia po piatkovom zranení v rámci druhého extraligového hokejového finále, ktoré po nešetrnom zákroku českého obrancu Popradu Petra Ulrycha utrpel útočník a zároveň kapitán HKM Zvolen Radovan Puliš, poukázali na viacpočetné zlomeniny tvárového skeletu a nosa.

Operácia dopadla výborne

Vďaka okamžitému nasadeniu tímu špecialistov z oddelenia maxilofaciálnej chirurgie nemocnice F. D. Roosevelta Banská Bystrica je už Radovan Puliš po operácii. Ulrych dostal za napadnutie hlavy a krku trest na 5 minút plus do konca zápasu.

"Operácia štvornásobnej zlomeniny dopadla výborne. Touto cestou sa v mene celého HKM a.s. a v mene hráča chceme veľmi pekne poďakovať doktorovi Adamovi Stebelovi a celému kolektívu oddelenia za skvelú prácu lekárov a super starostlivosť sestričiek. Veríme, že Rado bude čoskoro v poriadku a prajeme skoré uzdravenie," napísal HKM Zvolen na svojom oficiálnom webe.

Opory budú chýbať

Tretí zápas sa hrá v pondelok 3. mája od 18.00 h pod Tatrami a na oboch stranách budú zrejme chýbať viaceré opory.

Vo zvolenskom tíme už má po sezóne okrem Puliša aj ďalší útočník Peter Zuzin, Popradčanom sa po Marcelovi Haščákovi vo Zvolene zranil aj ďalší člen elitného útoku Dávid Skokan.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie