• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Kankava z bratislavského Slovana odmietol miesto v gruzínskom výbere, šampionátu v Nemecku sa zúčastní len ako fanúšik

Kankava z bratislavského Slovana odmietol miesto v gruzínskom výbere, šampionátu v Nemecku sa zúčastní len ako fanúšik

Pre mňa osobne je jeho rozhodnutie veľmi smutné, no zároveň si ho vážim, povedal tréner Gruzíncov.

29.5.2024 (SITA.sk) - Hráč úradujúceho slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava Džaba Kankava sa nepredstaví v drese gruzínskej reprezentácie na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Nemecku.

Šampionátu sa zúčastní ako fanúšik

Skúsený 38-ročný defenzívny záložník, ktorý v minulosti zastával v národnom mužstve post kapitána, prostredníctvom sociálnej siete Instagram informoval verejnosť, že sa rozhodol nehrať na šampionáte napriek tomu, že bol nominovaný.

Rád by som vám povedal o mojom rozhodnutí, ktoré som urobil po marcových zápasoch. V prípade reprezentačnej pozvánky by som išiel na európsky šampionát nie ako hráč, ale ako obyčajný fanúšik. Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať trénerskému štábu za dôveru, ktorú mi prejavili v marci, pričom hlavný cieľ bol byť spolu a dosiahnuť historický postup. Ďakujem trénerskému štábu aj fanúšikom, od ktorých cítim veľkú podporu a dôveru. Národnému tímu prajem, aby v Nemecku dosiahol úspech,“ uviedol Kankava.

Rozhodnutie hráča, ktorý v reprezentácii debutoval 8. septembra 2004 v zápase proti Albánsku, zaskočilo trénera Gruzíncov Willyho Sagnola.

Jeho rozhodnutie je smutné

Džaba Kankava je skúsený a zaslúžilý hráč národného tímu. Myslím si, že v marcovom play-off bola jeho prítomnosť pri mužstve veľmi dôležitá a priniesol do tímu veľa energie. Mojím prianím bolo, aby bol Džaba opäť s nami na európskom šampionáte a opäť nám ukázal, aká dôležitá je jeho profesionalita pre tím. Pre mňa osobne je jeho rozhodnutie veľmi smutné, no zároveň si ho vážim,“ vyhlásil Francúz na webe Gruzínskej futbalovej federácie.

Namiesto Kankavu pocestuje na šampionát 18-ročný Gabriel Sigua zo švajčiarskeho FC Bazilej. Kankava počas svojej takmer 20-ročnej reprezentačnej kariéry odohral v gruzínskom drese 101 zápasov a strelil desať gólov. Posledný zápas si Kankava pripísal na konto proti Luxembursku v marcovom semifinále play-off o postup na ME 2024.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie