• Dnes je: Štvrtok 11. augusta 2022 meniny má Zuzana

Kandidatúru Igora Kršiaka na primátora Nitry podporí aj hnutie Sme rodina

Kandidatúru Igora Kršiaka na primátora Nitry podporí aj hnutie Sme rodina

Podporu Kršiakovi okrem hnutia Sme rodina vyjadrili aj iné politické strany, medzi nimi aj Hlas-SD, Dobrá voľba a Umiernení.

4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Hnutie Sme rodina podporí v jesenných komunálnych voľbách za primátora Nitry Igora Kršiaka. Povedal to šéf hnutia Boris Kollár. Kršiak kandiduje ako občiansky kandidát, nie je členom žiadnej politickej strany.

Ľudia by sa mali spájať

Chceli by sme za hnutie Sme rodina vyjadriť podporu kandidátovi na primátora mesta Nitry pánovi Kršiakovi. Sme presvedčení, že v týchto ťažkých časoch musia uchopiť riadenie miest profesionáli a ľudia, ktorí sú schopní spájať a nerozdeľovať spoločnosť,“ povedal Boris Kollár.

Podporu prejavil aj Hlas-SD

Nesmierne si vážim, že mi bola daná podpora od ďalšej silnej strany, že sa stotožnili s mojou víziou toho, ako má fungovať mesto, ako sa má žiť jeho obyvateľom a ja týmto preberám aj záväzok, že sa budem čo najviac snažiť Nitru posunúť vpred,“ uviedol Kršiak, ktorý v kampani zdôrazňuje potrebu spájania sa.

Podporu mu okrem hnutia Sme rodina vyjadrili aj iné politické strany, medzi nimi aj Hlas-SD, Dobrá voľba a Umiernení.

Rokovanie s ďalšími politickými stranami

Rokujem aj s ďalšími stranami, pretože vnímam, že primátor musí mať schopnosť vytvárať partnerstvá, nie prehlbovať spory,“ povedal Kršiak. Vo svojom programe sa chce zamerať nielen na ľudí, ale aj na podnikateľov.

Vážim si kresťanské, konzervatívne, ale aj liberálne hodnoty a určite budem komunikovať s politickými stranami, ktoré tieto hodnoty zastupujú. Spoločným cieľom je rozvoj mesta,“ vyjadril sa Kršiak, ktorý do volieb predstaví aj 31 kandidátov na poslancov, ktorí sa združujú pod hlavičkou Správna partia pre Fungujúcu Nitru.


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie