• Dnes je: Piatok 14. mája 2021 meniny má Bonifác

Kanadské kluby dostali od vlády zelenú, začiatok predsezónnych kempov NHL sa môže začať

Kanadské kluby dostali od vlády zelenú, začiatok predsezónnych kempov NHL sa môže začať

Tréningový kemp už začal tím Ottawa Senators, ostatné organizácie sa k nemu pridajú počas prvého tohtoročného víkendu.

1.1.2021 (Webnoviny.sk) - Kanadská vláda dala zelenú všetkým klubom z tejto krajiny na začiatok predsezónnych kempov v zámorskej hokejovej NHL. Udelila tiež výnimku pre hráčov aj členov realizačných tímov, ktorí pri príchode do Kanady nemusia podstúpiť povinnú 14-dňovú karanténu.

Tréningový kemp už začal tím Ottawa Senators, ostatné organizácie sa k nemu pridajú počas prvého tohtoročného víkendu alebo v pondelok 4. januára.

Kanadské kluby potrebujú súhlas od vlády

Všetky kanadské kluby hokejovej profligy však stále nemajú súhlas na to, aby svoje domáce súboje v základnej časti, ktorá sa začne 13. januára, mohli absolvovať vo svojich arénach.

Sedem kanadských účastníkov NHL sa predstaví v Severnej divízii a hrať budú len medzi sebou nielen v základnej časti, ale aj v dvoch kolách play-off. Nebudú tak musieť prekračovať kanadsko-americké hranice.

Päť mužstiev čaká na písomný súhlas

Spomenutý súhlas už od lokálnej vlády v provincii Alberta dostali Edmonton Oilers a Calgary Flames. Musia však dodržiavať prísny protokol vedenia profiligy.

Aj ostatné mužstvá (Montreal Canadiens, Toronto Maple Leafs, Ottawa Senators, Winnipeg Jets a Vancouver Canucks) by mali dostať taký súhlas, podľa zástupcu komisára NHL Billa Dalyho už existuje o tom ústna dohoda a v najbližších dňoch by mala byť spečatená aj písomne.

Práve Kanada bola dejiskom vyraďovacej časti NHL výrazne poznačenej pandémiou koronavírusu. Hralo sa v halách v Toronte a Edmontone, všetko sa dialo v uzavretom prostredí - v tzv. bublinách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie