• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Kanada urobila prelomový krok, schválila legalizáciu marihuany na celom území

Kanada urobila prelomový krok, schválila legalizáciu marihuany na celom území

Dospelí budú môcť mať pri sebe najviac 30 gramov marihuany a môžu pestovať štyri rastliny.

TORONTO 20. júna (WebNoviny.sk) - Kanadský senát v utorok schválil vládny návrh na legalizáciu marihuany, a to v pomere hlasov 52 za a 29 proti. Krajina sa tak stala druhou na svete, ktorá prijala takéto rozhodnutie v rámci celého svojho územia. Ako prvý tak spravil Uruguaj.

Vláda Justina Trudeaua pôvodne chcela, aby bola marihuana legálna od 1. júla, no napokon sa tak zrejme stane začiatkom septembra. "Pre naše deti je veľmi jednoduché dostať sa k marihuane a pre zločincov je tak jednoduché mať z toho zisk. Dnes sme to zmenili. Náš plán legalizovať marihuanu prešiel senátom," napísal premiér na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Úrady ešte čaká zverejnenie pravidiel, ktoré sa budú týkať obchodu s marihuanou.


Prijatie návrhu vyzdvihli napríklad aj ministerka spravodlivosti Jody Wilson-Raybouldová alebo ministerka zdravotníctva Ginette Petitpas Taylorová. Skupina zaoberajúca sa touto problematikou vedená niekdajšou ministerkou zdravotníctva Anne McLellanovou navrhla, aby dospelí mohli mať pri sebe najviac 30 gramov marihuany a mohli pestovať štyri rastliny.

Marihuanu by takisto podľa nich nemali predávať na rovnakom mieste ako alkohol a tabak. Budú ju môcť užívať ľudia od 18. alebo 19. roku života, pričom v jednotlivých provinciách sa bude vek líšiť.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie