• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Kanada pošle do Poľska 150 vojakov, pomôžu s ukrajinskými utečencami

Kanada pošle do Poľska 150 vojakov, pomôžu s ukrajinskými utečencami

Kanada tiež vyčlení ďalších 500 miliónov kanadských dolárov na vojenskú pomoc Ukrajine.

14.4.2022 (Webnoviny.sk) - Kanada vyšle v nadchádzajúcich dňoch do Poľska do 150 vojakov na pomoc s ukrajinskými utečencami. Vo štvrtok to oznámila kanadská ministerka obrany Anita Anand, ktorú cituje spravodajský portál CNN.

Osoby so znalosťou ukrajinčiny budú viesť najväčšiu zložku kanadských ozbrojených síl v nasadení v spracovateľských centrách v Poľsku, kde budú poskytovať všeobecnú podporu, duchovné služby a obmedzenú lekársku starostlivosť, povedala ministerka.

Časť vojakov nasadia do Poľskom vedenej humanitárnej pracovnej skupiny a tretia skupina príslušníkov kanadských ozbrojených síl bude pôsobiť ako spojka medzi poľskými obrannými silami a kanadskými imigračnými úradníkmi s cieľom uľahčiť presídlenie „ďalších tisícok Ukrajincov“ do Kanady.

Kanada vyčlení ďalších 500 miliónov kanadských dolárov na vojenskú pomoc Ukrajine, povedala tiež Anand. Tie sa pridajú k už doteraz sľúbeným 110 miliónom kanadských dolárov.


Heger označil Putina za krutú bytosť, Ficovi a Pellegrinimu by zorganizoval cestu na Ukrajinu


Štvorčlenná rodina zaplatí za jedlo a energie mesačne navyše zhruba 50 eur, vypočítala prezidentka ČaputováInvázia na Ukrajine už ukazuje svoje prvé negatívne dopady, analytik varuje pred výpadkami niektorých surovín z RuskaMatovič: S-300 chráni životy ľudí Ukrajiny, „skorumpovaný zmrd“ Fico a jeho „pelerína“ z toho robili vedu


Príspevok pre azylantov sa zvýši na trojnásobok životného minima, štát im na štart poskytne viac ako 650 eurNajčítanejšia najnovšia správa

Rusi utrpeli v Melitopole značné straty, Ukrajinci okupantov drvia vďaka raketám HIMARS

rusi utrpeli v melitopole znacne straty ukrajinci okupantov drvia vdaka raketam himars

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily zaútočili v noci na pondelok raketami HIMARS na ruské pozície v okupovanom meste Melitopoľ na juhu Ukrajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, podľa predbežných odhadov bolo zničené značné množstvo ruskej vojenskej techniky.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vo vyhlásení ukrajinskej armády sa uvádza, že o život prišlo viac ako 100 ruských vojakov. „Tí už majú lístky na koncert Kobzona (zosnulý sovietsky spevák, pozn.) a ich rodičia už vyberajú model a farbu auta Lada,“ uviedla ukrajinská armáda.

Podľa legitímneho starostu Melitopoľa Ivana Fedorova ruská protivzdušná obrana už nie je schopná vzdorovať raketám HIMARS, čo podľa neho vytvára potrebné predpoklady pre úspešnú protiofenzívu v smere na Melitopoľ.

Rusi na Ukrajine používajú nováčikov, ako potravu pre delá

Ruská armáda nasadzuje nováčikov alebo zajatcov do prvej línie, aby identifikovala palebné pozície ukrajinských ozbrojených síl. Na Telegrame to uviedol regionálny šéf vojenskej správy v Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

„Čerstvo zmobilizovaných ľudí používajú ako potravu pre delá, nezáleží pritom na tom, odkiaľ pochádzajú, či z okupovaného územia alebo z väzenia. Sú tam len ako spotrebný materiál, okamžite zomrú. Nemajú výcvik ani normálny výstroj, len ich tam posielajú, aby zistili, kde sú naše palebné pozície a tie sa potom ruská armáda pokúša ostreľovať svojím delostrelectvom,“ poznamenal Hajdaj.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak nedávno uviedol, že v dôsledku veľkých personálnych strát sa Kremeľ uchyľuje k formám skrytej mobilizácie. V prípade smrti takéto straty ruská armáda nepočíta ani neeviduje.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie