• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Kampaň Mosta-Híd s Modrými bude bez nenávisti, v umierňovaní Slovákov s menšinami chcú pokračovať

Kampaň Mosta-Híd s Modrými bude bez nenávisti, v umierňovaní Slovákov s menšinami chcú pokračovať

Voličov chcú presvedčiť tým, že spoločne s Mikulášom Dzurindom už v minulosti dokázali vytiahnuť krajinu z čiernej diery po politickom, ekonomickom aj mravnom šafárení Vladimíra Mečiara.

9.6.2023 (SITA.sk) - Kampaň strany Most-Híd, ktorá kandiduje spoločne s Modrými Mikuláša Dzurindu, bude slušná a bez nenávisti. Uviedla to strana vo svojom stanovisku. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina)  v piatok vyhlásil predčasné voľby do Národnej rady (NR) SR na sobotu 30. septembra. Piatkom sa tak oficiálne začína aj predvolebná kampaň.

Politika nenávisti a frustrácie

Strana Most-Híd zdôraznila, že odmieta politiku nenávisti a frustráciu ľudí nikdy nezneužije v politickom boji. „Vyhlásením termínu predčasných volieb do NR SR sa politické strany aj oficiálne postavili na štartovaciu čiaru. V skutočnosti sú už mesiace v kampaňovom móde, prevažná väčšina v nechutnom a nebezpečnom,“ tvrdí Most-Híd.

Strana poukazuje na to, že kampaň nikdy nie je pekná, ale počas chaotického vládnutia Igora Matoviča a Eduarda Hegera sa komunikácia politických strán mimoriadne vyostrila. Odbornosť sa vytratila z riadenia štátu a vytráca sa aj z kampane.

Most-Híd sa vždy deklarovala za stranu spolupráce a snažila sa o uzmierenie medzi Maďarmi a Slovákmi, medzi Maďarmi navzájom, ako aj medzi ostatnými národnostnými menšinami a etnickými skupinami. Aj v týchto voľbách chceme osloviť tých, ktorí chcú Slovensko bez nenávisti, zdvorilosť vo verejnej debate, odbornosť v politike,“ uviedla strana.

Bugár sa vracia do hry

Voličov chcú presvedčiť tým, že spoločne s Mikulášom Dzurindom už v minulosti dokázali vytiahnuť krajinu z čiernej diery po politickom, ekonomickom aj mravnom šafárení Vladimíra Mečiara, a tvrdia, že to dokážu aj teraz.

Som rád, že sa Béla Bugár (bývalý predseda strany, pozn. SITA) vracia do hry. K mladej dravosti vedenia pridáva ničím nenahraditeľnú skúsenosť získanú v období, keď taktiež išlo o to, na ktorú stranu sa otočíme,“ uviedol predseda Mosta-Híd László Sólymos.


Ako ďalej dodal, dúfa, že posledné volebné obdobie bez parlamentnej reprezentácie Maďarov a ostatných národností v NR SR bolo len krátkym intermezzom a nie trvalým stavom. Zároveň verí v zdravý rozum a zodpovednosť stredopravých politikov, ktorí majú do odovzdania kandidátnych listín „ešte stále čas na rozumné rozhodnutia“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie